ДТП: як діяти, щоб гарантовано отримати страхове відшкодування

07.06.2025 0

Ніхто з водіїв не бажає стати учасником дорожньо-транспортної пригоди, однак навіть обережні та досвідчені автолюбителі можуть потрапити в аварійну ситуацію. Якщо це сталося, а у вас є поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, зрозуміло, що ви хочете, аби страхова компанія якнайшвидше виплатила компенсацію потерпілим, щоб уникнути претензій та судових процесів з їхнього боку. Щоб вони отримали виплати без зайвих перешкод, важливо чітко дотримуватись визначеного алгоритму дій відразу після інциденту.

img 1

Алгоритм дій водія після аварії

Потрапивши у ДТП, практично усі водії переживають сильний емоційний стрес, який впливає на логіку й послідовність дій. Людина починає плутатися в поясненнях того, що сталося, губиться, й навіть забуває про наявність страхового договору, який є гарантією допомоги. Але через помилки, допущені під час оформлення аварії, страхова компанія може відмовити у виплатах. І тоді усі збитки постраждалим винуватець аварії буде сплачувати самостійно. А це можуть бути доволі великі суми грошей. І ось, щоб потім не довелося користуватися кредитними грошима, дуже важливо діяти з холодною головою. Якщо ви вчасно змогли оформити автоцивілку на https://uniqa.ua/private/auto/avtograzhdanka/, то хвилюватися вам нічого, а у випадку ДТП слід діяти послідовно та впевнено.

 

Насамперед заспокойтесь. Потім виконуйте наступні кроки відповідно до правил дорожнього руху:

  • встановіть знак аварійної зупинки, аби інші учасники руху бачили перешкоду, й не трапилося нової ДТП;
  • зробіть якомога більше фото та відео, на яких зафіксуйте місце події та пошкодження автомобілів;
  • обміняйтесь контактними даними з іншими учасниками аварії, повідомте їм про наявність у вас договору відповідальності водія;
  • зателефонуйте до вашої страхової компанії (або зв’яжіться іншим зручним способом), і надайте всю необхідну інформацію про те, що трапилося;
  • викличте патрульних для оформлення аварії або складіть європротокол.

 

Деякі водії остерігаються не викликати поліцію, побоюючись, що потім страхова компанія не виплатить компенсацію. Проте в багатьох випадках можна спокійно оформити європротокол самостійно, якщо дотримано наступних умов: зіткнулося лише два авто, люди не постраждали, водії мають чинні страхові договори та не перебувають у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Якщо у вас оформлена електронна автоцивілка, процес буде ще простішим, адже європротокол можна скласти онлайн через офіційний вебпортал МТСБУ.

Коли треба звертатися до страхової компанії

Водій, який спричинив аварію, зобов’язаний повідомити свою страхову компанію про інцидент протягом трьох робочих днів. Якщо вчасно надати інформацію не виходить, необхідно буде подати документальне підтвердження причини затримки, наприклад, лікарняний. Без цього страхова має право відмовити у виплатах, і тоді винуватцю доведеться компенсувати збитки власним коштом.

 

У разі, якщо ви є потерпілим, протягом 30 днів з моменту повідомлення про ДТП потрібно подати до страхової компанії заяву на виплату компенсації разом з усіма необхідними документами. У цьому процесі важливо не пропустити жодної деталі. Консультанти страхової компанії UNIQA готові надати допомогу на кожному етапі оформлення ДТП і відшкодування збитків. Вони забезпечать повний супровід до моменту прийняття рішення щодо виплати. Це особливо зручно, якщо ви не маєте досвіду спілкування зі страховиками.

Чи можна звертатися до «своєї» страхової компанії, які терміни розгляду й виплати компенсації

В Україні запроваджено механізм прямого врегулювання страхових випадків. Це означає, що ви зможете подати заяву на виплату у свою страхову компанію, навіть якщо винуватець ДТП інша особа. Вже сьогодні страхова компанія UNIQA пропонує договір «Мій захист від чужих помилок», який дає змогу отримати компенсацію незалежно від обставин аварії. Тобто якщо ви клієнт цієї компанії й постраждали в ДТП, то компенсацію вам буде виплачувати саме UNIQA.

 

Але система прямого врегулювання працює лише в обмежених випадках: коли в ДТП беруть участь не більше двох транспортних засобів, обидва водії оформили договори ОСЦПВ, і внаслідок пригоди ніхто не постраждав фізично.

 

Протягом 10 днів з моменту ДТП представник страхової компанії повинен провести огляд пошкодженого автомобіля та оцінити обсяг збитків. Далі сума відшкодування погоджується, і компанія має ухвалити рішення щодо виплати протягом наступних 15 днів, але не пізніше ніж протягом 60 днів з моменту отримання вашої заяви.

 

ДТП — це завжди неприємність, але якщо ви оформили автоцивілку в надійній страховій компанії UNIQA, і дієте після аварії відповідно до описаного алгоритму, можна буде уникнути значних фінансових втрат. Дотримуйтесь правил, не панікуйте і своєчасно звертайтесь до свого страховика.

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с лицензионным договором и договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше