Все сайты
Як би дивно це не звучало, але якість звуку стала конкурентною перевагою для блогерів і контент-мейкерів не так давно. А отже і мікрофони, як категорія необхідної апаратури, пережили свого роду маленьку революцію - з'явилися нові категорії товарів, що задовольняють потреби непрофесійних або напівпрофесійних користувачів. Докладніше про девайси такого рівня в нашому матеріалі розповість фахівець інтернет-магазину Музлайн.
Власний YouTube канал не завів хіба що найледачіший. А найпродуктивніші контент-мейкери та блогери мають не тільки відеоканали подачі інформації, а ще й заводять подкасти та власні інтернет радіо у тій чи іншій формі, аби транслювати не лише картинку, а й звук. Суто статистично - це напівпрофесійні користувачі аудіо-відео техніки для потреб яких з'явилася величезна категорія порівняно доступних, універсальних та якісних пристроїв, що допомагають досягати якщо не ідеального, то комерційно прийнятного рівня якості звуку.
Найбільшою популярністю серед них користуються дві основні категорії мікрофонів:
Перші часто є основним елементом комплекту для виготовлення подкастів, в які входять безпосередньо сам мікрофон, кронштейн, вітрозахист або поп-фільтр, та деякі софтові рішення для подальшої обробки звуку. Це такий собі недорогий спосіб влаштувати в себе вдома практично повноцінну студію звукозапису, не маючи при цьому якихось специфічних знань або практики роботи з обладнанням. Всі проблеми вирішує миттєве USB підключення мікрофона - ця система називається “plug and play”, вона не потребує драйверів чи якогось складного програмного забезпечення, якихось специфічних знань для налаштування мікрофона, та гарантує якісний результат вже після простого підʼєднання до робочої станції (якою може бути комп'ютер або ноутбук).
Для тих хто віддає перевагу портативним рішенням, існують мікрофони для смартфонів або планшетів. Це ультракомпактні девайси, які випускаються в двох форматах:
Останні спричинили справжній фурор на ринку техніки такого роду і витіснили всю решту застарілих дротових петличних мікрофонів, що мали змогу підключатися до смартфонів. Вони забезпечують прийнятну якість звуку, фантастичну мобільність та надійність, і можуть використовуватися в будь-яких робочих умовах.
Бонусом для обох категорій, за словами фахівців інтернет-магазину Muzline, є більш ніж прийнятна вартість - бренди, що займаються виготовленням апаратури для напівпрофесійних користувачів дотримуються демократичної цінової політики, бо розуміють можливості та амбіції своєї аудиторії. При цьому і серед USB мікрофонів, і серед девайсів для смартфонів та планшетів також є свої зірки та преміум сегмент, який, щоправда, не гарантує студійної якості звуку.