Способи зупинки нав’язливих ідей

10.03.2024 11

Надмірне розумова діяльність призводить до «паралічу» аналітичної здатності. Правильний підхід до завдання може допомогти розширити розумові можливості та збагатити досвід. 

 

Явище «паралічу» поширене у різних груп населення:

  • Молодих людей віком від 25 до 35 років;
  • людей середнього віку 45-55 років. 

 

Дослідження свідчать, жінки більш схильні до надмірного обдумування певних проблем. Це може призвести до психологічних проблем: депресії, тривозі, емоційного стресу і саморуйнівної поведінки.

 

img 1

 

Типова поведінка людей з нав’язливими ідеями

 

Трапляються ситуації, коли в голові вихором кружляють думки. Деякі критикують , інші осуджують, а є такі, що розповідають про жахливе майбутнє. Людина, що застряла в подібних думках:

  • Перебирає недавні рішення;
  • обурюється через неправильність власних думок;
  • вагається приймати наступні кроки;
  • ретельно розглядаєте «справжній зміст» коментарів друзів чи колег.

 

Люди, що страждають від нав’язливих ідей намагаються сховатися в букмекерські контори без верифікації, соціальних мережах. 

 

Думки «що було б, якби» не виходять з голови. В мозку наче сидить прискіпливе журі, яке виносить вироки про ваше життя, стверджуючи, що воно є неповноцінним. Спостерігається порушення сну, через що людина не може нормально відпочити. Не зникає почуття сорому і самокритики за імовірний «неадекватний» стан. 

 

img 2

 

Стратегії виправлення ситуації 

 

Існує кілька ефективних стратегій, які допомагають людям, охочим покласти край нескінченному потоку нав’язливих ідей:

  • Вийдіть в реальний світ: виберіться із дому і власної голови. Прогулянка і зустріч з друзями – найсильніша протиотрута від надмірного обмірковування. Можна зробити фізичні вправи або зайнятися справою, котра повністю відволіче від думок;
  • зосередьтеся на почуттях: створіть атмосферу, яка буде якісно підтримувати емоційну стабільність. Зробіть перестановку в кімнаті, увімкніть улюблену музику, запаліть ароматичні свічки, приготуйте улюблену страву або прийміть ванну;
  • використовуйте техніки усвідомленості, щоб переформатувати думки. Навчіться жити теперішнім, а не минулим;
  • обмежте час для роздумів: визначте період, коли активно думати на конкретну тему. Не дозволяйте нав’язливим ідеям зайняти весь день;
  • запишіть думки на аркуші: замість утримання негативних думок в голові, випустіть їх на папір. Заведіть щоденник під назвою «скарбниця думок»;
  • довіряйте інтуїції: навчіться прислухатися до внутрішнього голосу.

 

В крайньому разі зверніться до психотерапевта. Якщо нав’язливі думки починають впливати на повсякденне життя, розмова з професійним терапевтом може допомогти зрозуміти причини проблеми та знайти оптимальні рішення. 

Реклама
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше