Все сайты
Фінансова стабільність — ключова умова функціонування економіки. Її забезпечує послідовна політика НБУ та Кабміну, а також міжнародна допомога. Завдяки комплексним діям вдається покращувати умови кредитування для бізнесу та населення. Проте доступ до кредитних ресурсів у низці регіонів ускладнений.
Щоб виправити ситуацію, забезпечити бізнес і населення фінансовими ресурсами та стимулювати попит Рада з фінансової стабільності розробила та ухвалила Стратегію розвитку кредитування.
У Стратегії сформульовані ключові засади розвитку кредитування та перелік завдань для їх реалізації. Основна мета — кредитування перемоги. Йдеться про забезпечення фінансовими ресурсами енергетичного сектору, оборонної промисловості, переробної галузі та сільського господарства для відновлення й розбудови економіки.
Другий напрям — доступність кредитування. Як зазначають експерти Kurs Finance Україна, основна увага зосереджена на дотриманні принципів відповідального кредитування. Воно стосується не лише бізнесу, а й громадян, які прийняли рішення взяти мікрокредит. У Стратегії зроблено акцент на необхідності фінустанов діяти з дотриманням кредитних процедур, прописаних у профільних законах.
Третя ціль Стратегії — зниження кредитних ризиків. У ході її реалізації заплановано розширити доступ кредиторів до інформації з державних ресурсів. Також встановлено додаткові вимоги, які мають враховуватися під час оцінки кредитоспроможності споживача.
Завданнями, які має розв’язати впровадження Стратегії, також є:
Полегшити доступ до послуг та зробити обслуговування клієнтів більш ефективним планується шляхом упровадження сучасних технологій та цифрових рішень.
Заплановані заходи будуть втілюватися в життя шляхом активізації кредитування та вдосконалення законодавчих норм задля його покращення. Прогнозується, що реалізація стратегічних цілей у сфері кредитування сприятиме залученню інвестицій та розвитку підприємництва.
За повідомленням Нацбанку, регулятор уже почав реалізовувати Стратегію кредитування. Першим кроком стало затвердження перехідних вимог до банків, які передбачають поступове впровадження нової структури капіталу та вимог щодо його розмірів. У планах НБУ — подальше регулювання банківського сектору, яке має забезпечити баланс між макрофінансовою стабільністю та розвитком кредитування.
Міністерство фінансів отримало завдання стимулювати ризик-апетити держбанків до кредитування та вдосконалити інструменти державних гарантій.
Міністерству економіки доручено оптимізувати механізми державних кредитних програм для галузей економіки та підприємств, які визначені як пріоритетні.