Індексуємо зарплату за травень 2020 року

Друк

Руда Тетяна, експерт з питань оплати праці


Індексацію заробітної плати повинні проводити усі роботодавці.

Увага! Сьогодні розповімо, як індексувати зарплату за майбутній місяць — травень 2020 року. Тому якщо ви хочете проіндексувати зарплату поточного місяця — квітня-2020 і визначити суму індексації для нього — зверніться до таблиці з індексами для проведення індексації грошових доходів за квітень 2020 року (див. «Податки & бухоблік», 2020, № 22, с. 24). У ній ви знайдете як коефіцієнти індексації, так і готові суми індексації за квітень.

А ось для майбутнього місяця — травня 2020 року пропонуємо скористатися нижченаведеною таблицею. На травневу індексацію впливає індекс інфляції за березень 2020 року. Він склав 100,8 %.

Нагадаємо, що зарплату індексують у межах прожиткового мінімуму для працездатної особи. У травні 2020 року цей показник складає 2102 грн. Тобто індексації підлягає зарплата в межах 2102 грн. Суму, що перевищує цю межу, не індексують.

Коефіцієнти індексації і суми поточної індексації за ТРАВЕНЬ 2020 року

Нагадаємо, як користуватися таблицею.

Припустимо, місяць останнього підвищення окладу за займаною посадою працівника — січень 2019 року. Отже, якщо травень 2020 року буде ним відпрацьований повністю (працівник на повній ставці, усі робочі дні/години фактично відпрацьовано), то сума поточної індексації — 65,16 грн (значення на перетині рядка «2019 — Сума» з графою 1 «Січень»). Її ми отримали так: 2102 грн х 3,1 % = 65,16 грн.

Проте врахуйте! У разі неповного робочого часу або ж не повністю відпрацьованого місяця індексацію слід виплачувати пропорційно відпрацьованому часу.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі