Індексуємо зарплату за липень 2020 року

Друк

Кравченко Дар’я, експерт з питань оплати праці


Індексацію заробітної плати повинні проводити усі роботодавці.

Увага! Сьогодні розповімо, як індексувати зарплату за майбутній місяць — липень 2020 року.

Тому якщо ви хочете проіндексувати зарплату поточного місяця червня-2020 і визначити суму індексації для нього — зверніться до таблиці з індексами для проведення індексації грошових доходів за червень 2020 року (див. «Податки & бухоблік», 2020, № 40, с. 17). У ній ви знайдете як коефіцієнти індексації, так і готові суми індексації за червень.

А ось для майбутнього місяця — липня 2020 року пропонуємо скористатися нижченаведеною таблицею. На липневу індексацію впливає індекс інфляції за травень 2020 року. Він склав 100,3 %.

Нагадаємо, що зарплату індексують у межах прожиткового мінімуму для працездатної особи. У липні 2020 року цей показник складає 2197 грн. Тобто індексації підлягає зарплата в межах 2197 грн. Суму, що перевищує цю межу, не індексують.

Коефіцієнти індексації і суми поточної індексації за ЛИПЕНЬ 2020 року

Нагадаємо, як користуватися таблицею.

Припустимо, місяць останнього підвищення окладу за займаною посадою працівника — лютий 2019 року. Отже, якщо липень 2020 року буде ним відпрацьований повністю (працівник на повній ставці, усі робочі дні/години фактично відпрацьовано), то сума поточної індексації — 70,30 грн (значення на перетині рядка «2019 — Сума» з графою 2 «Лютий»). Її ми отримали так: 2197 грн х 3,2 % = 70,30 грн.

Проте врахуйте! У разі неповного робочого часу або ж не повністю відпрацьованого місяця індексацію слід виплачувати пропорційно відпрацьованому часу.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі