Індексуємо зарплату за серпень 2020 року

Друк

Індексацію заробітної плати повинні проводити усі роботодавці.

Руда Тетяна, експерт з питань оплати праці


Увага! Сьогодні розповімо, як індексувати зарплату за майбутній місяць — серпень 2020 року.

Тому якщо ви хочете проіндексувати зарплату поточного місяця — липня-2020 і визначити суму індексації для нього — звертайтеся до таблиці з індексами для проведення індексації грошових доходів за липень 2020 року (див. «Податки & бухоблік», 2020, № 48, с. 23). У ній ви знайдете як коефіцієнти індексації, так і готові суми індексації за липень.

А ось для майбутнього місяця — серпня 2020 року пропонуємо скористатися нижченаведеною таблицею. На серпневу індексацію впливає індекс інфляції за червень 2020 року. Він склав 100,2 %.

Нагадаємо, що зарплату індексують у межах прожиткового мінімуму для працездатної особи. У серпні 2020 року цей показник складає 2197 грн. Тобто індексації підлягає зарплата в межах 2197 грн. Суму, що перевищує цю межу, не індексують.

Коефіцієнти індексації і суми поточної індексації за СЕРПЕНЬ 2020 року

Нагадаємо, як користуватися таблицею.

Припустимо, місяць останнього підвищення окладу за займаною посадою працівника — серпень 2019 року. Отже, якщо серпень 2020 року буде ним відпрацьований повністю (працівник на повній ставці, усі робочі дні/години фактично відпрацьовано), то сума поточної індексації — 68,11 грн (значення на перетині рядка «2019 — Сума» з графою «Серпень»). Її ми отримали так: 2197 грн х 3,1 % = 68,11 грн.

Проте зверніть увагу! У разі неповного робочого часу або ж не повністю відпрацьованого місяця індексацію слід виплачувати пропорційно відпрацьованому часу.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі