06.02.2017

Капремонт будівлі сільради за кошти бюджету розвитку

Чи можна кошти бюджету розвитку використати для проведення капітального ремонту будівлі сільради? (Рівненська обл.)

Видатки на органи місцевого самоврядування відповідно до ст. 91 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ) можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів.

Надходження та видатки бюджету розвитку, який, до речі, є складовою частиною спеціального фонду місцевих бюджетів, визначені ст. 71 БКУ.

Так, зокрема, п. 2 ч. 2 ст. 71 БКУ передбачено, що капітальні видатки належать до витрат бюджету розвитку місцевих бюджетів.

Як визначено у п. 3 ст. 71 БКУ, капітальні видатки бюджету розвитку спрямовуються на:

— соціально-економічний розвиток регіонів;

— виконання інвестиційних проектів;

— будівництво, капітальний ремонт та реконструкцію об’єктів соціально-культурної сфери і житлово-комунального господарства;

— будівництво газопроводів і газифікацію населених пунктів;

— будівництво і придбання житла окремим категоріям громадян відповідно до законодавства;

— збереження та розвиток історико-культурних місць України та заповідників;

— будівництво та розвиток мережі метрополітенів;

— придбання вагонів для комунального електротранспорту;

— розвиток дорожнього господарства;

— придбання шкільних автобусів та автомобілів швидкої медичної допомоги;

— комп’ютеризацію та інформатизацію загальноосвітніх навчальних закладів;

— природоохоронні заходи; інші заходи, пов’язані з розширеним відтворенням.

У той же час згідно з Інструкцією щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 12.03.2012 р. № 333,капітальні видатки — це видатки, які спрямовуються на придбання основного капіталу (обладнання і предметів довгострокового користування), необоротних активів (у тому числі землі, нематеріальних активів тощо), на будівництво (придбання), ремонт, модернізацію, реконструкцію та реставрацію (у тому числі житла (приміщень), інших об’єктів), на створення державних запасів і резервів, на придбання капітальних активів, невідплатні платежі, компенсацію втрат, пов’язаних з пошкодженням основного капіталу.

Отже, кошти бюджету розвитку можуть спрямовуватися на капітальний ремонт приміщень сільської ради.

Оскільки місцеві бюджети є самостійними, що забезпечується закріпленням за ними відповідних джерел доходів, правом самостійно визначати напрями використання коштів відповідно до законодавства України та незалежно одне від одного розглядати і затверджувати відповідні бюджети (ст. 7 БКУ), питання визначення напрямків використання коштів сільського бюджету відноситься до виключної компетенції сільської ради.