В яку чергу здійснити видатки?
У період дії воєнного стану передусім з’ясовуємо, в яку чергу можливо здійснити заплановані видатки. Для цього, традиційно, звернемося, до норм Порядку № 590*.
Першочерговими в період дії воєнного стану незмінно залишаються видатки на національну безпеку і оборону. Натомість переважну більшість видатків можливо здійснювати у другу чергу. Вичерпний перелік таких видатків наведено у п. 19 Порядку № 590.
Проаналізувавши видатки другої черги, бачимо, що у другу чергу можливо здійснити видатки на придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів. Тож саме в рамках цих видатків можливо придбати автомобільну аптечку у другу чергу.
Також нагадаємо, що будь-які видатки можливо здійснити у другу чергу в межах реалізації проєктів, виконання програм допомоги за підтримки ЄС, урядів іноземних держав, іноземних фінансових та донорських установ і міжнародних фінорганізацій, в т. ч. на умовах співфінансування.
Який КЕКВ застосувати?
У питаннях обрання КЕКВ, традиційно, виходимо з економічної суті платежу та керуємося нормами Інструкції № 333*.
Щодо придбання автомобільної аптечки все залежить від того, чи має бюджетна установа медичний кабінет або медпункт.
Так, видатки на придбання аптечок та їх поповнення (у т. ч. дорожніх), лікарських засобів, виробів медичного призначення, якщо установа (організація) не має медичного кабінету чи пункту, та для використання медичними навчальними закладами у навчальному процесі слід планувати і здійснювати за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар». Це передбачено п.п. 2.2.1 Інструкції № 333.
Натомість, якщо установа має медичний кабінет чи медпункт, то видатки на придбання аптечки доцільно планувати та здійснювати за КЕКВ 2220 «Медикаменти та перев’язувальні матеріали».
Про облік автомобільних аптечок докладно читайте у матеріалі «Автомобільні «дрібниці»: як відобразити в обліку?» // «Бюджетна бухгалтерія», 2025, № 15.
Висновки
- Придбання автомобільної аптечки дозволено проводити у другу чергу в межах видатків на придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів.
- Якщо установа не має медичного кабінету або медпункту, видатки на придбання автомобільної аптечки слід планувати та здійснювати за КЕКВ 2210.
- За наявності медичного кабінету чи медпункту видатки на придбання автомобільної аптечки слід планувати та проводити за КЕКВ 2220.