(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
  Для бюджетних організацій
Місцеве самоврядування
Друкована версія + електронна версія 75.00 грн. на місяць Передплатити
Електронна версія 65.00 грн. на місяць Передплатити
Комплект «Местное самоуправление» и «Бюджетная бухгалтерия» від 154.00 грн. на місяць Детальніше
Комплект «Місцеве самоврядування» та «Бюджетна бухгалтерія» від 154.00 грн. на місяць Детальніше
Фото Місцеве самоврядування  
 • Про видання
 • Про редакцію
 • Акції
 • Відгуки (0)
 • У свіжому номері

У кожному номері газети ви знайдете:

 • аналіз змін законодавства та практики його застосування в діяльності органів місцевого самоврядування;
 • консультації з питань земельного, господарського, цивільного, адміністративного, кримінального, трудового права;
 • роз'яснення бюджетного процесу і рекомендації з управління майном і фінансами територіальних громад;
 • відповіді на запитання читачів;
 • інформацію про успішний досвід реалізації різних проектів і програм місцевого і регіонального значення.

Газета «Місцеве самоврядування» сприяє злагодженій взаємодії місцевих рад з органами виконавчої влади, правоохоронними та контролюючими органами, надає можливість знайомитися з досвідом роботи колег з різних регіонів України.

Автори публікацій — юристи, економісти, фінансисти, бухгалтери, які мають практичний досвід.

Постійні консультанти видання — керівники і фахівці органів місцевого самоврядування, органів державної виконавчої влади всіх рівнів.

Розповсюджується по всій території України.

Аудиторія газети: керівники та фахівці органів місцевого самоврядування, депутати місцевих рад, керівники комунальних підприємств, установ і організацій.

Періодичність виходу — 1 раз на місяць.

Тираж — 5300 екз.

Формат — А4, кольорова обкладинка.

Обсяг — 80 сторінок.

Мова видання — українська.

Передплатний індекс: укр.— 37926.

Вартість поштової передплати: 90 грн/міс

МС :: Главред Федченко Л.А.

У редакції газети «Місцеве самоврядування» працюють фахівці (юристи і економісти) з досвідом роботи в органах місцевого самоврядування.

 • Шеф-редактор В. Козіна.
 • Головний редактор Л. Федченко.

Консультантами видання є керівники та провідні фахівці органів державної влади та органів місцевого самоврядування всіх рівнів в області бюджетного, земельного, трудового законодавства, господарського, цивільного, кримінального права.

Редакційна колегія:

 • Чернов С. І. — голова Харківської обласної ради, Президент Української асоціації обласних та районних рад, кандидат наук державного управління;
 • Пітцик М. В. — Віце-президент Асоціації міст України, виконавчий директор асоціації;
 • Панасюк Ф.Т. — заступник керівника Виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад зі зв'язків з урядовими установами;
 • Гарнець О.М. — керівник Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO
 • Тітов М.І. — Виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, кандидат юридичних наук, доцент;
 • Таукешева Т. Д. — президент асоціації фінансистів України, заслужений економіст України, кандидат економічних наук, доцент;
 • Серьогіна С. Г. — завідувач сектором НДІ державного будівництва та місцевого самоврядування Академії правових наук України, кандидат юридичних наук, доцент.
 • Реформа виборчого законодавства: що пропонується? Останніми роками наша держава перебуває у стані циклічного процесу виборів: вибори Президента України, народних депутатів України, місцеві вибори. Особливої актуальності вибори набувають сьогодні в період реформи децентралізації влади та об’єднання територіальних громад, невід’ємною частиною якої є проведення перших виборів як різновиду місцевих виборів. І всі ми так чи інакше задіяні у цьому процесі: у якості виборців, кандидатів на виборні посади, органів, які надають сприяння в організації та проведенні виборів тощо. Отже, як учасники виборчого процесу ми маємо бути обізнані з правовими нормами, які його регламентують сьогодні, або ж які пропонуються в майбутньому...
 •   «Обдарована» програма: як фінансувати Приводом для написання статті стали запитання від читачів на тему прийняття органом місцевого самоврядування1 програм для підтримки обдарованих дітей. Наводимо список запитань, які ми по черзі будемо розглядати у статті:
  1. Чи обов’язково місцевій раді приймати програму для підтримки обдарованих дітей та якою має бути мета її прийняття?
  2. Чи треба місцевій раді виділяти зі свого бюджету субвенцію районній раді, якщо остання прийняла програму для підтримки обдарованих дітей? В якій сумі необхідно надавати таку субвенцію?
  3. Як правильно фінансувати програму для підтримки обдарованих дітей?
  Отже, давайте поговоримо про «обдаровану» програму більш детально.
 •   Театральна вистава у ДНЗ: гра за правилами Приводом для написання статті стало наступне запитання від читача: «До нашого дошкільного навчального закладу, який належить до комунальної форми власності, раз на місяць приїзджають театральні групи із різних театрів. Вони дають театральні вистави дітям на платній основі з дозволу керівника дитячого садка. Чи законна така послуга в закладі? Чи можна її оформити як платну послугу (зокрема, чи має рада щось затвердити чи це повинен зробити сам заклад комунальної власності)? Підкажіть, чи можемо ми самі проводити театральні вистави в дитсадку? Чи може бухгалтер дитячого садка приймати кошти від батьків за них чи, може, це треба робити через установу банку? Дозволено чи ні використовувати кошти за театральні вистави на утримання дитячого садка?». З усіма запитаннями й будемо розбиратись у статті.
 •   Актуальне запитання. Про відшкодування витрат на відрядження Чи має право бухгалтер нашої ради відшкодувати витрати на проживання, якщо відряджений працівник надав рахунок з готелю за номер «напівлюкс»? Чи можна відшкодовувати вартість електронного квитка, якщо цей самий працівник не надав посадочний документ на поїзд разом з авансовим звітом (каже, що загубив, але ж до місця відрядження він прибув)?
 •   Актуальне запитання. Про реєстрацію ОСББ платником ПДВ Після передачі багатоквартирних будинків, що перебували у комунальній власності, на баланс об’єднання співвласників багатоквартирного будинку в останніх виникла проблема з укладанням договору про постачання електричної енергії. Від нашого ОСББ обленерго вимагає надання статуту для укладення договору, інакше, за їх словами, такий договір не буде укладено. Який механізм укладання ОСББ договору на постачання електричної енергії? Які документи треба подавати та чи дійсно нам треба подавати статут?
 •   Актуальне запитання. Про підтвердження витрат на проїзд у метрополітені Наш працівник виїхав до відрядження у м. Київ. Виникла об’єктивна потреба у користуванні метрополітеном під час пересування містом, що було заздалегідь обумовлено в наказі про відрядження. Підкажіть, як підтвердити витрати, які понесені відрядженим працівником при користуванні метрополітеном? Адже жетон, який купує працівник, залишається в автоматі, а його вартість нічим не підтверджується?
 •   Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб подарунків, які надаються працівникам Витяг із листа Державної фіскальної служби України від 14.12.16 р. № 21695/5/99-99-13-02-03-16
 •   Про порядок декларування доходів фізичних осіб Витяг із листа Державної фіскальної служби України від 12.12.16 р. № 39537/7/99-99-13-01-03
 •   Діловодство в ОМС: а ви переглянули свої Інструкції? Організації діловодства в органах місцевого самоврядування ми приділяли увагу рівно рік тому1. Протягом року в цій сфері відбулися дві важливі зміни, а саме постановою КМУ від 03.02.16 р. № 48 було внесено зміни до Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затвердженої постановою КМУ від 14.04.97 р. № 3482, та постановою КМУ від 22.07.16 р. № 468 внесено зміни до Типової інструкції з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою КМУ від 30.11.11 р. № 12423. На підставі внесених змін до зазначених документів органи місцевого самоврядування4 мали «відкоригувати» свої Інструкції з діловодства, у тому числі — щодо діловодства за зверненнями громадян. Тож згадаємо суть нововведень.
 •   Реєстрація місця проживання: виявляємо порушення та складаємо документи На сторінках нашого видання ми свого часу багато уваги приділяли питанню реєстрації місця проживання — новому функціоналу, який отримали органи місцевого самоврядування в квітні 2016 року. Так, в № 5 за травень 2016 р. ви мали можливість ознайомитися з основними положеннями Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою КМУ від 02.03.16 р. № 207. Крім іншого, в № 6 за червень 2016 р. були розміщені відповіді Державної міграційної служби України, надані на численні запитання щодо реєстрації місця проживання. Нарешті, в № 7 за липень 2016 р. нами було підготовлено матеріал, що стосувався адміністративних правопорушень, які можуть вчинятися в означеній сфері. А от у № 9 за вересень 2016 р. вашій увазі була представлена примірна Інструкція з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення. До речі, в останньому матеріалі ми вказували на те, що вам доречно розробити власні форми таких документів, як протокол про адміністративне правопорушення, постанова у справі про адміністративне правопорушення, журнал обліку бланків протоколу, реєстр матеріалів про адміністративні правопорушення. При цьому ми вказали, які документи можна взяти за приклад — це додатки до Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення Державною міграційною службою України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 28.08.13 р. № 825, розраховуючи на те, що більшість читачів зроблять це самостійно. Водночас, змушені констатувати, що до редакції почали надходити листи з проханням надати зазначені форми зазначених вище документів. Тому відгукуємося на прохання...
 •   Ведемо військовий облік за новим Порядком Уряд затвердив новий Порядок організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних1. Нові вимоги до військового обліку викладені у постанові КМУ від 07.12.16 р. № 9212. Прийняття цього документа надасть змогу органам місцевого самоврядування3 належним чином здійснювати аналіз кількісного та якісного складу призовників і військовозобов’язаних, їх бронювання на період мобілізації та на воєнний час. Якщо хочете дізнатись про те, як усе правильно організувати — читайте далі.
 •   Про пайову участь забудовників З метою реалізації повноважень органів місцевого самоврядування щодо визначення порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі замовників будівництва у розвитку інфраструктури населених пунктів, створення та розвитку об’єктів інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів органи місцевого самоврядування мають прийняти відповідний регуляторний акт. З огляду на процеси об’єднання територіальних громад пропоную для вашого ознайомлення проект відповідного Порядку та рішення про його затвердження.
 •   Спецперевірка в ОМС: кого, коли та як перевіряти? Час від часу до редакції звертаються працівники органів місцевого самоврядування1 з питань, пов’язаних із проведенням спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, що передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком2. Запитання виникають різні, тому ми вирішили нагадати читачам положення нормативно-правових актів, що визначають порядок проведення спецперевірки.
 •   Формування кадрового резерву в ОМС Працівниками кадрових служб органів місцевого самоврядування щороку переглядаються та формуються списки осіб, які зараховуються до кадрового резерву на відповідні посади. Резерв кадрів створюється для зайняття посад і просування по службі в органах місцевого самоврядування. Коли необхідно сформувати кадровий резерв? Кого можна включити до списків «резервістів»? Чи на всі посади формується кадровий резерв? Хто несе відповідальність за підготовку та використання кадрового резерву? Як, ким, коли та навіщо формувати кадровий резерв в органах місцевого самоврядування — поговоримо у цій статті.
 •   Розміри державної допомоги у 2017 році підвищуватимуться двічі Відповідно до чинного законодавства держава має забезпечувати соціальний захист своїх громадян. Так, Законом України від 21.12.16 р. № 1801-VIII «Про Державний бюджет України на 2017 рік»1 передбачено нові розміри державної соціальної допомоги для різних категорій населення, про які ми будемо говорити у цій статті.
  Нове на форумі  
 
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Будь ласка, представтесь!
Заповніть це поле
или увійдіть / зареєструйтесь
 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.