07.04.2025

Що належить до технічно складних побутових товарів: максималізм податківців

Як визначити, чи належить той чи інший товар / виріб до технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, для цілей Закону про РРО? Зокрема для цілей обліку товарних запасів ФОП на єдиному податку? Податківці традиційно демонструють тут досить дивну логіку. А компанію їм нерідко складають суди. Тож що відбувається?

Для яких цілей принципово

Тож мова про технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту (далі — ТСПТ). Перерахуємо спочатку, для яких цілей нам принципово розуміти, що саме належить до ТСПТ в контексті вимог Закону про РРО*.

* Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 № 265/95-ВР.

Це необхідно нам для визначення:

1) хто з ФОП на єдиному податку (ЄП) може не вести облік товарних запасів (п. 12 ст. 3, ст. 20 Закону про РРО). Див., зокрема, статтю «Облік товарних запасів у ФОП: «готуй сани влітку» // «Податки & бухоблік», 2023, № 49;

2) коли ФОП на ЄП може в розрахунковому документі зазначати назву товару в спрощеному вигляді (п. 2 ст. 3 Закону про РРО). Див., зокрема, статтю «Спрощена назва товару / послуги: справи на сьогодні» // «Податки & бухоблік», 2025, № 14;