Виправляємо помилки в декларації ФОП групи 1 або 2 Помиляються всі, навіть платники єдиного податку. І хоча причин для цього може бути безліч — від банальної неуважності до технічних збоїв — головне одне: помилку потрібно своєчасно й правильно виправити. Сьогодні ми розберемося, як діяти у різних ситуаціях, коли щось пішло не так. Почнемо з алгоритму виправлення помилок у деклараціях підприємців першої та другої груп ЄП.
Виправлення помилок у декларації єдиноподатника групи 3: ФОП та юрособи У платників єдиного податку групи 3 від обсягу доходу безпосередньо залежить величина податкових зобов’язань із сплати єдиного податку (ЄП) і військового збору (ВЗ). Неправильно визначили дохід — отже, неправильно нарахували ЄП і ВЗ. Яким чином третьогрупники мають виправляти помилки в єдиноподатковій декларації? Давайте подивимося для ФОП і юросіб.
Несумові помилки в декларації єдиноподатника: чи варто виправляти? Буває так, що поряд із сумовими помилками (які вплинули на суму єдиного податку (ЄП) і військового збору (ВЗ)), в декларації єдиноподатники промахуються в несумових показниках (які на суму ЄП і ВЗ не вплинули: описки, неточності в періоді, кодах КВЕД, кількості осіб тощо). Виправляти їх чи не виправляти? Давайте це з’ясуємо й розберемося з можливими наслідками невиправлення.
Як спрощенцю виправити помилку в розрахунку МПЗ ФОП і юрособи на спрощеній системі, які користуються сільгоспугіддями, мають щороку розраховувати мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ). Зважаючи на постійні уточнення порядку розрахунку МПЗ, не дивно, що помилки в цьому розрахунку трапляються часто. Отже, розберемося, коли їх потрібно виправляти, а коли можна обійтись без цього.
У декларації третьогрупника не врахували податок попереднього періоду Навіть якщо ФОП на спрощенці групи 3 розрахував і дохід, і єдиний податок (ЄП) правильно, подана ним декларація може містити приховану помилку. Причиною часто-густо виступає неврахування суми податку попереднього періоду звітного року, що призводить до завищення податкових зобов’язань із ЄП. При цьому до бюджету сплачується правильна сума ЄП. Дізнайтеся, чим така технічна неточність може обернутися і як її виправити.
ЄП-декларацію не подано, але згодом виявилося, що дохід був У І кварталі 2025 року підприємство на спрощеній системі (група 3) не отримало доходу й вирішило не подавати декларацію. Але чи було це правомірно? І що робити, якщо згодом з’ясувалося, що дохід за цей період таки був? У цій статті розберемося, як діяти у такій ситуації та як правильно виправити пропущене.
Єдинник визначив дохід за чеком не в тому кварталі: виправляти чи ні? У 2025 році податківці раптово перевзулися: тепер єдиноподатники дохід через POS-термінал мають показувати датою фіскального чека, а не датою надходження коштів на рахунок. Якщо ви цей поворот проспали — у звітності легко могли з’явитися «помилки», особливо на межі кварталів. У статті з’ясуємо, коли треба виправлятися, а коли можна розслабитися, і чим ризикуєте, якщо проігноруєте.
Як єдиноподатнику виправити помилку, допущену на спецЄП ФОП наразі є платником єдиного податку (ЄП) групи 3 ставка 5 %. Виявив помилку (занижено дохід та суму ЄП) у декларації за квітень 2023, коли він був платником спецЄП 2 %. Чи можна зараз та яким саме чином самостійно виправити таку помилку?
ФОП групи 3 забув про наростаючий підсумок у декларації: що робити? Маємо реальний кейс: ФОП на ЄП групи 3 (ставка 5 %) увесь 2024 рік заповнював ЄП-декларацію неправильно: замість того, щоб показувати в ній дохід та ЄП наростаючим підсумком з початку року, він визначав їх окремо за кожен квартал. Як виправитися? І що загрожує, якщо не виправлятися?