27.03.2025

Середня для вихідної допомоги: кілька днів у розрахунковому періоді

Працівнику при звільненні (у зв’язку зі скороченням штату) 24.03.2025 має бути виплачена вихідна допомога у розмірі середньомісячної зарплати. З 18.11.2024 по 14.03.2025 він перебував у відпустці за свій рахунок. Як у цій ситуації обчислити суму вихідної допомоги?

Розмір вихідної допомоги

Незалежно від причини звільнення, роботодавець зобов’язаний провести з працівником остаточний розрахунок і виплатити всі суми, що належать йому відповідно до трудового законодавства. Однією з таких виплат може виявитися вихідна допомога.

Випадки, коли роботодавець зобов’язаний виплатити вихідну допомогу працівникові, який звільняється, перераховані в ст. 44 КЗпП. Так, якщо працівника звільняють у зв’язку зі скороченням чисельності або штату працівників (п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП), йому виплачують вихідну допомогу в розмірі не менше середнього місячного заробітку.

Водночас для окремих категорій працівників залежно від підстав звільнення розмір вихідної допомоги може дорівнювати двом, трьом або шести середньомісячним зарплатам. Більше інформації про розмір вихідної допомоги залежно від підстави припинення трудових відносин ви можете знайти у статті «Вихідна допомога: кому, коли і скільки» // «Оплата праці», 2024, № 2.