1. Тимчасове обмеження діяльності юридичної особи — це заборона для юридичної особи протягом визначеного судовим рішенням строку здійснювати певний вид та/або види діяльності, зокрема:
1) брати участь у публічних та оборонних закупівлях;
2) користуватися ліцензією (зупинення дії ліцензії повністю або частково);
3) брати участь у приватизації державного та комунального майна;
4) брати участь в оренді державного та комунального майна (у тому числі заборона продовження договору оренди);
5) отримувати новий або продовжувати строк дії спеціального дозволу на користування надрами (у тому числі зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами);
6) брати участь в органах соціального діалогу, крім утвореної на локальному рівні для ведення колективних переговорів двосторонньої робочої комісії;
7) купувати облігації внутрішніх державних позик України;
8) створювати та брати участь у роботі саморегулівних організацій;
9) виробляти та розповсюджувати рекламу про власну діяльність;
10) здійснювати спонсорство;
11) брати участь у державно-приватному партнерстві;
12) брати участь у діяльності спільних підприємств.
2. Тимчасове обмеження в отриманні прав та/або переваг — це заборона для юридичної особи протягом визначеного судовим рішенням строку отримувати визначені законодавством України права та/або переваги, зокрема:
1) одержувати будь-які пільги та активи від держави та територіальної громади;
2) залучати, використовувати, освоювати кошти міжнародних технічних проектів та міжнародних фінансових операцій;
3) отримувати державну допомогу суб’єктам господарювання (бути отримувачем державної допомоги);
4) набувати статус резидента Дія Сіті;
5) отримувати державну та іншу фінансову підтримку експортної діяльності.
3. Суд може призначити додатковий (нефінансовий) захід кримінально-правового характеру стосовно юридичної особи строком від шести місяців до трьох років.
До юридичної особи за рішенням суду застосовується додатковий (нефінансовий) захід кримінально-правового характеру, пов’язаний із сферою діяльності, у межах якої встановлено зв’язок юридичної особи із суспільно небезпечним діянням, що підпадає під ознаки діянь, передбачених статтями 209, 369, 3692 стосовно службових осіб, передбачених частиною четвертою статті 18 цього Кодексу.
При застосуванні до юридичної особи додаткового (нефінансового) заходу кримінально-правового характеру у виді тимчасового обмеження діяльності юридичної особи, передбаченого пунктом 2 частини першої цієї статті, зупиненню підлягають ліцензії виключно на ті види діяльності, у межах яких судом було встановлено зв’язок юридичної особи (ліцензіата) із суспільно небезпечним діянням, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого статтями 209, 369, 3692 стосовно службових осіб, передбачених частиною четвертою статті 18 цього Кодексу.
Примітка. 1. Терміни «публічні закупівлі» та «оборонні закупівлі» у цій статті вживаються у значеннях, визначених законами України «Про публічні закупівлі» та «Про оборонні закупівлі».
2. Пільгами у цій статті вважаються встановлені законодавством України у відповідній сфері переваги перед іншими юридичними чи фізичними особами.
3. Активами у цій статті вважаються грошові кошти (зокрема готівкові кошти, кошти, що перебувають на банківських рахунках), інше майно, майнові права, обсяг зменшення фінансових зобов’язань.
4. Термін «ліцензія» у цій статті вживається у значенні, визначеному Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності».
5. Під приватизацією державного та комунального майна у цій статті слід розуміти платне відчуження майна, що перебуває у державній або комунальній власності, на користь, зокрема юридичних осіб, які відповідно до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» можуть бути покупцями у порядку, встановленому Законом України «Про приватизацію державного і комунального майна».
6. Під орендою слід розуміти речове право на майно, відповідно до якого орендодавець передає або зобов’язується передати орендарю майно у користування за плату на певний строк, у значенні, визначеному в Законі України «Про оренду державного та комунального майна».
7. Термін «державно-приватне партнерство» у цій статті вживається у значенні, визначеному в Законі України «Про державно-приватне партнерство».
8. Термін «спільне підприємство» у цій статті вживається у значенні, визначеному в Законі України «Про зовнішньоекономічну діяльність».
9. Під залученням, використанням, освоєнням коштів міжнародних технічних проектів та міжнародних фінансових організацій у цій статті слід розуміти встановлене законодавством України у відповідній сфері будь-яке залучення, використання та освоєння коштів міжнародних технічних проектів та міжнародних фінансових організацій.
10. Термін «резидент Дія Сіті» у цій статті вживається у значенні, визначеному в Законі України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні».
11. Термін «спеціальний дозвіл на користування надрами» у цій статті вживається у значенні, визначеному в Кодексі України про надра.
12. Термін «соціальний діалог» у цій статті вживається у значенні, визначеному в Законі України «Про соціальний діалог в Україні».
13. Термін «облігації внутрішніх державних позик України» у цій статті вживається у значенні, визначеному в Законі України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки».
14. Термін «саморегулівні організації» у цій статті вживається у значенні, визначеному чинним законодавством у відповідній сфері.
15. Терміни «спонсорство» і «реклама» у цій статті вживаються у значеннях, визначених у Законі України «Про рекламу».
16. Терміни «державна допомога суб’єктам господарювання» та «отримувач державної допомоги» вживаються у значеннях, визначених у Законі України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».