Чи потрібно возити із собою договір оренди автомобіля?

19.01.2023 17

На підставі використання офіційних документів є можливість здійснити такий процес, як оренда авто Вінниця та в інших містах України. Для цього між орендатором та орендодавцем повинен бути складений договір, по якому надаються послуги оренди та виконуються певні зобов’язання. Але на практиці після складання договору часто виникає питання про те, чи потрібно постійно возити з собою договір оренди чи можна залишити його вдома, про що повинен знати кожен орендатор транспортного засобу.

Договір оренди та його складові елементи

Розглядаючи такий документ, як договір оренди транспортного засобу, треба знати: правомірним він буде тільки у тому випадку, якщо в ньому будуть зазначені наступні елементи:

 • максимально точна інформація про орендований транспортний засіб, а саме про його модель, номер, колір, рік випуску, номер шасі та спеціальний державний номер;

 • цінова політика, яка встановлена на оренду транспортного засобу - повинна бути повністю прописана сума грошової винагороди, яка оплачується зі сторони орендатора за експлуатацію автомобіля;

 • інформація про стан салону та кузова транспортного засобу, а також про дефекти та пошкодження у разі їх наявності;

 • термін, протягом якого буде діяти договір - у тому випадку, якщо є можливість в автоматичному режимі подовжити термін дії оренди, то про це також повинно бути вказано у документі.

Не менш важливим пунктом є вказування обов'язків та прав, які накладаються на кожну зі сторін. Обов'язково повинна бути вказана інформація про те, хто відповідає за технічне обслуговування автомобіля, виконує ремонтні роботи у разі пошкодження та забезпечує автомобіль паливними матеріалами. Здійснюючи такий процес, як прокат авто Хмельницький та переміщуючись на досить великі відстані, кожен водій повинен завжди мати при собі договір оренди транспортного засобу. Саме він буде виступати у якості додаткового захисту при виникненні складних ситуацій на дорозі.

Для чого вноситься застава під час складання договору оренди?

За рахунок того, що транспортні засоби належать до категорії досить дорогого майна, під час здійснення такого процесу, як оренда, зі сторони власників вимагається внесення застави на термін дії експлуатації. Виходячи з тих зобов'язань, які прописуються у договорі оренди, застава може бути повернена або не повернена власником транспортного засобу лише у тих випадках, коли зі сторони орендатора було виконано наступні дії:

 • не було виконано повідомлення про викрадення або пошкодження транспортного засобу;

 • відмова здійснювати компенсацію тих збитків, які були надані автомобілю під час його використання;

 • внесення орендної плати несвоєчасно або з затримкою без попередження;

 • без згоди зі сторони власника транспортний засіб був переданий до керування третім особам.

Зі сторони власника транспортного засобу може бути завчасно перервано дію договору оренди або ж повністю утримано внесену заставу за користування машиною.

Основні причини, по яким може бути перервано дію договору

Дія договору оренди транспортного засобу може бути припинена в будь-який момент по деяким основним причинам, серед яких виділяють наступні:

 • за прокат автомобіля не була оплачена застава;

 • передавання транспортного засобу третім особам;

 • нецільове використання автомобіля.

Окрім того припинення дії договору може бути припинено і самим орендарем при наявності наступних причин:

 • технічні характеристики орендованого транспортного засобу не відповідають тим, які прописані в договорі між орендодавцем та орендатором;

 • власник автомобіля не здійснює поточний ремонт та систематичне технічне планове обслуговування.

Всі перераховані вище причини виступають у якості підстави, по якій орендатор може самостійно ініціювати розірвання угоди. У тому випадку, якщо власник транспортного засобу раптово помирає, то термін дії договору достроково переривається автоматично.

Під час укладання договору оренди окрім вказування обов’язків та прав, які покладаються на кожну зі сторін, повинна бути зазначена й інша не менш важлива інформація. Обов’язково орендатор повинен вказати мету, для якої він здійснює прокат конкретного транспортного засобу. Також повинна міститися інформація про те, яким чином буде здійснюватися порядок фінансового розрахунку та безпосередньо вартість укладеної угоди. Окрім того, зайвими не будуть дані про акт передачі та приймання конкретного транспортного засобу на тимчасове використання. Вся ця інформація обов’язково зазначається у договорі оренди, тому він повинен бути завжди при водії незалежно від того, куди він вирушає.

Реклама
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі