Криптовалюта: переваги та недоліки для бізнесу

11.03.2023 24

Розвиток електронних технологій призвів до логічного етапу – виникнення цифрової валюти. Нинішній >курс біткоїна робить його власників заможними людьми. Перспективу нової технології вже оцінили тисячі компаній у світі, в тому числі й в Україні.

img 1

Чому криптовалюта отримала популярність у світі?

Цифрові кошти вже не можна ігнорувати. Крім біткоїна, існує тисячі цифрових валют, які також можна використовувати для оплати. Наприклад, ефіріум, який хоча й нижче за курсом, ніж біткоїн, але також приймається до оплати на рівні з ним. Всього існує близько 11000 різних криптовалют, і перспектива кожної з них до кінця не вичерпана.

Дуже багато сучасних компаній приймає цифрові кошти до оплати. За допомогою крипти можна оплатити покупку:

  • харчових продуктів та доставку товарів;
  • одягу та взуття у популярних інтернет-магазинах світу;
  • техніки у відомих виробників чи в автомобільних салонах;
  • нерухомості;
  • подорожей тощо.

Звісно, ряд компаній в США, Європі та Україні все частіше надає послуги, за які також можна розплатитися біткоїнами чи іншою криптою. Таким чином можна сміливо стверджувати, що бізнес та криптовалюта стають все більш пов’язаними між собою.

Серед причин такої популярності для бізнесу варто виділити децентралізацію, незалежність цифрової валюти та зручність її використання. Але це далеко не єдині переваги її використання для бізнесу.

Переваги та недоліки для бізнесу

Транзакції при використанні криптовалюти проводяться набагато швидше, ніж при оплаті фіатними коштами. Для кожної операції використовуються спеціальні шифри, а для обробки даних – перевірка за допомогою унікального ключа. Тобто швидкість та безпека на найвищому рівні.

Інформація про операцію зберігається в блокчейні та виправити її неможливо. При цьому цей цифровий реєстр публічний, і історію транзакції легко перевірити, якщо виникає така необхідність.

Не менш важливий плюс для будь-якого бізнесу – відсутність посередників (банківських установ). Головна ідея крипти – децентралізація, тобто ні банки, ні держави не мають ніякого контролю над нею. Користувачеві ж доступна вся необхідна інформація про операції.

Всім відомі комісії, які беруть банки чи інші компанії, що проводять переказ коштів. Багато з таких сервісів не обмежується показником в 1-2% від операції, а деякі з них беруть до 5% за переказ. Звісно, це дуже незручно, особливо для невеликих компаній. На відміну від цього, в операціях з криптою комісійний збір майже непомітний.

Всі недоліки операцій з криптою для бізнесу пов’язані з тим, що цей вид оплати ще не досить популярний. Тобто обмін фінансовими активами з партнерами буде не завжди доступний, якщо вони поки що не використовують такі методи оплати. Але таких компаній стає все менше. Також деякі ризики пов’язані з втратою доступу до криптогаманця. Якщо втратити дані для входу, можна залишитися без власних заощаджень у криптовалюті.

Вже зараз можна зробити висновок, що бізнес і крипта все тісніше інтегруються один в одного. Тому власникові бізнеса варто передбачити такий метод оплати за товари чи надання послуг.

Реклама
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі