Темы
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

Здійснення закупівлі у разі виділення додаткових коштів

Литвинова Ольга, консультант з питань державних закупівель
Бюджетная бухгалтерия Октябрь, 2014/№ 40/1
Печать
Бюджетна установа придбала товар на суму 114540 грн. Згідно з довідкою про зміни до кошторису установі додатково виділено 119880 грн. на такий самий товар. Роз’яснення Мінекономрозвитку від 09.12.2011 р. № 3302-25/14839-08 щодо цього питання стосувалось, зокрема, Закону, який станом на сьогодні втратив чинність. Чи потрібно проводити процедуру закупівлі, враховуючи вимоги Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 р. № 1197-VII, якщо ні, то як це довести Держказначейству?

Закон України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 р. № 1197-VII (далі — Закон № 1197) встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Згідно з абз. 1 ч. 1 ст. 2 Закону № 1197 цей Закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт і послуг, за умови, що вартість предмета закупівлі (без урахування податку на додану вартість), товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тис. грн., а робіт — 1 млн грн.

Відповідно до ч. 5 ст. 2 цього Закону забороняється укладання договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених Законом № 1197. Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону.

Слід зауважити, що виділення, розподіл та перерозподіл коштів не є предметом регулювання Закону № 1197. Таке положення викладено Уповноваженим органом — Міністерством економічного розвитку і торгівлі України в листі-роз’ясненні щодо застосування законодавства у сфері державних закупівель від 27.12.2013 р. № 3302-05/46114-06 (далі — Роз’яснення). Зверніть увагу: це Роз’яснення було підготовлено в частині застосування норм Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.2010 р. № 2289-VI (зі змінами), які в цьому випадку є аналогічними.

Роз’яснення розміщено на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку за адресою в мережі Інтернет: www.me.gov.ua, розділ «Державні закупівлі», підрозділ «Роз’яснення стосовно застосування законодавства у сфері державних закупівель».

Враховуючи, що Законом № 1197 також встановлено порядок придбання замовником товарів, робіт і послуг, замовнику при здійсненні державних закупівель (зокрема у разі виділення додаткових коштів) необхідно керуватись вартісними межами, встановленими в абз. 1 ч. 1 ст. 2 цього Закону.

Виходячи зі змісту п. 21 ч. 1 ст. 1 Закону № 1197 (визначено термін «предмет закупівлі») та з урахуванням Бюджетного кодексу України (у разі, якщо замовником є розпорядник бюджетних коштів) предмет закупівлі у випадку, наведеному в запитанні, вважатиметься новим предметом договору. Саме така позиція визначена Уповноваженим органом в Роз’ясненні.

Тобто у разі виділення додаткових коштів бюджетній установі — розпоряднику бюджетних кош­тів для здійснення закупівлі того ж самого товару такий предмет закупівлі вважатиметься новим предметом договору.

Водночас, якщо вартість предмета закупівлі (без урахування податку на додану вартість), товару є меншою ніж 100 тис. грн., Закон № 1197 не застосовується до цього замовника для здійснення ним закупівлі цього товару  нового предмета договору у продавця/постачальника, який є платником податку на додану вартість (ціна договору без урахування ПДВ становить 99900 грн. згідно із запитанням).

Звертаємо увагу на те, що Мінекономрозвитку в Роз’ясненні підкреслює, що здійснення таких закупівель, у разі якщо вартість предмета закупівлі не перевищує межі, встановлені ч. 1 ст. 2 Закону, має бути обґрунтованим та документально підтвердженим.

Оформи подписку и читай все Подписаться на журнал
stop

Похоже, что вы используете блокировщик рекламы :(

Чтобы пользоваться всеми функциями сайта, добавьте нас в исключения!

Как отключить
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Войдите, чтобы читать больше! Авторизованные пользователи получают бесплатно 5 статей в месяц