Темы статей
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

Гуманітарна допомога без вартості: як оприбуткувати?

Матвеева Виктория, эксперт журнала "Бюджетная бухгалтерия"
Бюджетная бухгалтерия Май, 2022/№ 19
Печать
Бюджетна установа отримала гуманітарну допомогу — б/в дизельний генератор, аварійно-рятувальне обладнання. Підтвердних документів щодо вартості зазначених цінностей благодійник не надав. Як зарахувати таку допомогу на баланс? За якою вартістю оприбуткувати? Як визначити суму зносу та строк корисного використання обладнання?

Надходження будь-якого майна або коштів потребує документального оформлення та відображення таких операцій в бухгалтерському обліку. І для гуманітарної допомоги немає жодних винятків. Про це чітко зазначив Мінфін у своєму листі «Про бухгалтерський облік окремих господарських операцій» від 27.04.2022 № 41020-06-5/8479. Детальніше про це читайте в матеріалі «Обліку «благодійки» бути!» (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2022, № 18).

Деколи трапляється, що установа отримує гуманітарну або благодійну допомогу, вартість якої не зазначено в супровідній первинці. Саме в такій ситуації опинився і наш читач. Ба більше, таке безоплатно отримане обладнання не нове, а вже було у вжитку (б/в). То як же правильно зарахувати зазначене обладнання на баланс установи?

Одразу заспокоїмо: варіанти вирішення цієї ситуації є. Причому вони абсолютно законні, оскільки правила визначення вартості безоплатно отриманого майна закріплено в НП(С)БО 121.

Пояснимо, як правильно діяти установі.

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
PRO-доступ Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше