Гуманітарна допомога без вартості: як оприбуткувати?

Матвєєва Вікторія, експерт журналу «Бюджетна бухгалтерія»
Бюджетна установа отримала гуманітарну допомогу — б/в дизельний генератор, аварійно-рятувальне обладнання. Підтвердних документів щодо вартості зазначених цінностей благодійник не надав. Як зарахувати таку допомогу на баланс? За якою вартістю оприбуткувати? Як визначити суму зносу та строк корисного використання обладнання?

Надходження будь-якого майна або коштів потребує документального оформлення та відображення таких операцій в бухгалтерському обліку. І для гуманітарної допомоги немає жодних винятків. Про це чітко зазначив Мінфін у своєму листі «Про бухгалтерський облік окремих господарських операцій» від 27.04.2022 № 41020-06-5/8479. Детальніше про це читайте в матеріалі «Обліку «благодійки» бути!» (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2022, № 18).

Деколи трапляється, що установа отримує гуманітарну або благодійну допомогу, вартість якої не зазначено в супровідній первинці. Саме в такій ситуації опинився і наш читач. Ба більше, таке безоплатно отримане обладнання не нове, а вже було у вжитку (б/в). То як же правильно зарахувати зазначене обладнання на баланс установи?

Одразу заспокоїмо: варіанти вирішення цієї ситуації є. Причому вони абсолютно законні, оскільки правила визначення вартості безоплатно отриманого майна закріплено в НП(С)БО 121.

Пояснимо, як правильно діяти установі.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі