Темы статей
Выбрать темы

Фінансування заходів місцевих програм: за якими КЕКВ?

Станкус Татьяна, эксперт журнала «Бюджетная бухгалтерия»
За яким КЕКВ здійснювати фінансування заходів місцевих програм? Донедавна всі програми місцевого значення фінансувалися за КЕКВ 2282. Однак Казначейство зробило зауваження і запропонувало перепланувати видатки на такі заходи. Фінансування заходів місцевих програм, на думку фахівців Держказначейської служби, має відбуватися за повною економічною класифікацією відповідно за напрямками проведених заходів. Чи дійсно це так?

Попри війну, країна продовжує жити і розвиватися. Одним із засобів розвитку на місцях є прийняття місцевих програм. Цього разу розглянемо, за якими КЕКВ слід здійснювати видатки в рамках виконання заходів місцевих програм.

Затвердження та фінансування місцевих програм

Передусім нагадаємо: можливість прийняття місцевих програм закріплено в п. 22 ч. 1 ст. 26 Закону № 280*.

* Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 № 280/97-ВР.

Так, до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад належить затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць, цільових програм з інших питань місцевого самоврядування.

А можливість фінансування таких програм за рахунок коштів місцевих бюджетів передбачено ч. 1 ст. 91 БКУ*.

* Бюджетний кодекс України від 08.07.2010 № 2456-VI.

Поправка на воєнний стан

У період дії воєнного стану бюджетний процес регулює постанова № 252*.

* Постанова КМУ «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану» від 11.03.2022 № 252.

Відповідно до п.п. 1 п. 1 цієї постанови органи місцевого самоврядування, їх виконавчі органи, місцеві держадміністрації, військово-цивільні адміністрації продовжують здійснювати бюджетні повноваження.

А якщо утворено військову адміністрацію населеного пункту, то затверджує місцеві (цільові) програми (вносить до них зміни) з дотриманням вимог ст. 91 БКУ саме вона. Про це свідчить п.п. 2 п. 1 постанови № 252.

Які КЕКВ застосовувати?

У питаннях застосування КЕКВ традиційно виходимо з економічної суті платежу і норм Інструкції № 333*.

* Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333.

Якщо розпорядник бюджетних коштів є безпосереднім виконавцем програм та заходів, то видатки здійснюють за відповідними кодами економічної класифікації видатків бюджету залежно від виду витрат та суті платежу (п.п. 2.2.8 Інструкції № 333). Тож у цьому разі застосовуємо саме повну економічну класифікацію видатків.

Натомість КЕКВ 2282 «Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку» слід застосовувати, якщо відповідні заходи, які не віднесено до заходів розвитку, вживають підприємства (організації) згідно з укладеними між ними та розпорядниками бюджетних коштів договорами.

Такий підхід підтверджує і Держказначейська служба у листі від 09.07.2019 № 16-06-06/11753 (ср. ).

До речі, думка фахівців Казначейства щодо цього залишається незмінною вже багато років. Про це свідчить, зокрема, і роз’яснення, надане ще у листі від 09.03.2010 № 15-10/489-4099.

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше