Темы статей
Выбрать темы

Застаріла ПКД: списати чи обліковувати далі?

Матвеева Виктория, эксперт журнала «Бюджетная бухгалтерия»
Бюджетная бухгалтерия Апрель, 2023/№ 15
Печать
Відділ культури отримав від іншої бюджетної установи проєктно-кошторисну документацію (далі — ПКД) на реконструкцію системи гарячого водопостачання бюджетних закладів. Згідно з актом приймання-передачі така документація обліковувалась на субрахунку 1 018 «Інші основні засоби». Чи може відділ культури списати таку документацію, оскільки вона є застарілою? Чи доцільно перенести її на інший субрахунок?

Ситуація читача — наочний приклад того, як інколи бухгалтери приймають помилкові рішення щодо відображення в бухобліку тієї чи іншої господарської операції. І як наслідок, у подальшому виправити таку ситуацію традиційним бухгалтерсько-коректурним способом практично неможливо, а деколи й недоречно. Пояснимо, що й до чого. Та головне — запропонуємо свій варіант розв’язання цього питання.

ПКД — не об’єкт обліку

Річ у тім, що з самого початку витрати на виготовлення ПКД були неправомірно віднесені бухгалтером до складу основних засобів (далі — ОЗ) та зараховані на субрахунок 1018 «Інші основні засоби».

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
logo PRO PRO-доступ Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше