Темы статей
Выбрать темы

Вікна за рахунок благодійників: як показати в обліку?

Матвеева Виктория, эксперт журнала «Бюджетная бухгалтерия»
Бюджетная бухгалтерия Апрель, 2023/№ 16
Печать
Заклад освіти отримав благодійну допомогу у грошовій формі. За рахунок цих коштів проведено заміну вікон у будівлі закладу. Роботи виконано підрядною організацією. Як правильно показати ці операції в бухобліку?

На які потреби можна використати благодійну допомогу?

Бюджетні установи можуть отримувати благодійну допомогу у грошовій формі для потреб їх фінансування за напрямами видатків, визначеними благодійником. Якщо ж благодійник не визначив конкретні цілі використання допомоги, то подальшу долю таких коштів вирішує керівник установи-отримувача.

Водночас використовувати благодійні надходження слід відповідно до порядку, встановленого бюджетним законодавством. Так, благодійні внески, ґранти та дарунки належать до першої підгрупи другої групи власних надходжень. Пряму вказівку на це містить ч. 4 ст. 13 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-VI. Як передбачено цією ж статтею, витрачати зазначені кошти можна лише на організацію основної діяльності бюджетних установ.

Документальне оформлення та відображення в обліку операцій з придбання матеріальних цінностей, а також оплату робіт і послуг за рахунок благодійних надходжень, слід здійснювати у загальному порядку.

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
logo PRO PRO-доступ Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше