Темы статей
Выбрать темы

Переплата за навчання: показуємо в обліку правильно

Матвеева Виктория, эксперт журнала «Бюджетная бухгалтерия»
Бюджетная бухгалтерия Август, 2023/№ 29
Печать
Заклад вищої освіти (далі — ЗВО) надає платні освітні послуги. Здобувачі освіти перераховують плату за такі послуги на підставі укладених договорів. Після закінчення навчання з’ясувалось, що деякі випускники мають переплату за освітні послуги. Як обліковувати такі кошти? Що з ними робити далі?

Переплата за навчання = кредиторська заборгованість

ЗВО можуть надавати фізичним та юридичним особам платні освітні послуги. Це прямо передбачено ч. 1 ст. 73 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII.

У свою чергу, плата за надання освітніх послуг є різновидом власних надходжень бюджетних установ. ЗВО зараховує такі надходження до складу доходів спецфонду та відносить до першої підгрупи першої групи власних надходжень — надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством.

Безпосередньо розмір плати за освітні послуги та порядок її внесення визначають в договорі (контракті) на навчання. При укладанні такого договору мають бути враховані положення Типового договору*.

* Типовий договір про надання платної освітньої послуги для підготовки фахівців, затверджений наказом МОН від 07.09.2020 № 1113.

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
logo PRO PRO-доступ Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше