Теми статей
Обрати теми

Переплата за навчання: показуємо в обліку правильно

Матвєєва Вікторія, експерт журналу «Бюджетна бухгалтерія»
Бюджетна бухгалтерія Серпень, 2023/№ 29
Друк
Заклад вищої освіти (далі — ЗВО) надає платні освітні послуги. Здобувачі освіти перераховують плату за такі послуги на підставі укладених договорів. Після закінчення навчання з’ясувалось, що деякі випускники мають переплату за освітні послуги. Як обліковувати такі кошти? Що з ними робити далі?

Переплата за навчання = кредиторська заборгованість

ЗВО можуть надавати фізичним та юридичним особам платні освітні послуги. Це прямо передбачено ч. 1 ст. 73 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII.

У свою чергу, плата за надання освітніх послуг є різновидом власних надходжень бюджетних установ. ЗВО зараховує такі надходження до складу доходів спецфонду та відносить до першої підгрупи першої групи власних надходжень — надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством.

Безпосередньо розмір плати за освітні послуги та порядок її внесення визначають в договорі (контракті) на навчання. При укладанні такого договору мають бути враховані положення Типового договору*.

* Типовий договір про надання платної освітньої послуги для підготовки фахівців, затверджений наказом МОН від 07.09.2020 № 1113.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі