Темы статей
Выбрать темы

Зменшили земподаток за минулий рік: як показати в обліку та звітності

Матвеева Виктория, эксперт журнала «Бюджетная бухгалтерия»
Бюджетная бухгалтерия Июнь, 2023/№ 22
Печать
Установа подала уточнюючу декларацію з плати за землю за 2022 рік у зв’язку з прийняттям Закону № 3050*. Як наслідок, маємо переплату земельного податку, яка буде зарахована в рахунок майбутніх платежів. Як показати таку операцію в бухобліку та звітності?

* Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від cплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» від 11.04.2023 № 3050-ІХ.

Як уточнюємо земподаток?

Для уточнення даних у річній декларації*, поданій на початку 2022 року, слід використовувати загальний механізм виправлення помилок. Такі правила закріплено в ст. 50 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI.

* Податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), затверджена наказом Мінфіну від 16.06.2015 № 560 (у редакції наказу Мінфіну від 18.02.2022 № 83).

У ситуації читача — установа подала уточнюючу земельну декларацію за 2022 рік і відобразила в ній результат виправлення: завищення податкових зобов’язань. Власне, таким чином установі слід уточнити податкові зобов’язання зі сплати земельного податку за майбутні місяці 2023 року. Виконати цю вимогу бюджетна установа має протягом 20 календарних днів місяця, наступного за місяцем виникнення підстави для цього.

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
logo PRO PRO-доступ Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше