Порядки використання бюджетних коштів
Проєкти порядків використання бюджетних коштів розробляють головні розпорядники коштів державного бюджету.
Це передбачено ч. 7 ст. 20 БКУ*.
* Бюджетний кодекс України від 08.07.2010 № 2456-VI.
При цьому такі порядки вони розробляють за бюджетними програмами, здійснення заходів за якими потребує нормативно-правового визначення механізму використання бюджетних коштів, у т. ч. за бюджетними програмами, вперше визначеними Законом про держбюджет.
Головні розпорядники коштів держбюджету мають забезпечити затвердження порядків використання бюджетних коштів протягом 30 днів з дня набрання чинності Законом про держбюджет.
За рішенням Кабміну порядки використання коштів державного бюджету затверджує або сам Кабмін, або головний розпорядник коштів держбюджету за погодженням з Мінфіном.
Чи потрібно складати порядки щодо коштів місцевих бюджетів?
Як зазначив Мінфін у вищезгаданому листі, для головних розпорядників коштів місцевих бюджетів розроблення проєктів порядків використання бюджетних коштів не передбачено.
УВАГА!
Затверджувати проєкти порядків використання коштів місцевих бюджетів не потрібно
Де ж у такому разі має бути визначено механізм використання коштів місцевого бюджету? Такий механізм щодо коштів місцевого бюджету може бути прописано безпосередньо у відповідній місцевій програмі.
Нагадаємо: місцеві програми затверджуються рішенням відповідної місцевої ради. Обумовлено це п. 22 ч. 1 ст. 26 Закону № 280**, яким визначено, що питання затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць, цільових програм з інших питань місцевого самоврядування вирішуються виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради.
** Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 № 280/97-ВР
Водночас пам’ятайте: в період дії воєнного стану в питаннях бюджетного процесу слід також керуватися постановою № 252***. Відповідно до п.п. 2 п. 1 цієї постанови місцеві (цільові) програми затверджують військові адміністрації населених пунктів, обласні, районні та Київська міська військові адміністрації. Звісно, у разі їх створення.