Темы статей
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

Об’єкт не введено в експлуатацію: як передати/прийняти?

Матвеева Виктория, эксперт журнала "Бюджетная бухгалтерия"
Бюджетная бухгалтерия Март, 2023/№ 10
Печать
Бюджетна установа має на балансі протигази, які зберігаються на складі та не передані в експлуатацію. Згідно з розпорядженням міської ради ми повинні передати це майно іншій установі. Передачу оформлено як операцію з внутрішнього переміщення. Чи може установа передати активи, не введені в експлуатацію? Чи все ж таки ми маємо їх увести в експлуатацію, а потім передати? Як показати такі операції в обліку обом установам?

Почнемо з відповіді на головне запитання. Установа має право передати іншій установі активи, з різних причин не введені в експлуатацію. При цьому здійснюють передачу-отримання такого майна на підставі рішення суб’єкта управління майном. Тобто для цього знадобиться розпорядчий документ органу управління, наприклад, розпорядження міського голови.

Ба більше, установі не потрібно попередньо вводити в експлуатацію такі активи. До того ж порядок обліку операцій з передачі-отримання активів, не введених в експлуатацію, у межах одного суб’єкта управління майном чітко визначено пп. 1.15 — 1.17 Типової кореспонденції*.

* Типова кореспонденція субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями розпорядниками бюджетних коштів та державними цільовими фондами, затверджена наказом Мінфіну від 29.12.2015 № 1219.

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
PRO-доступ Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше