Темы статей
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

Передаємо майно з правом користування: як оформити відносини?

Матвеева Виктория, эксперт журнала "Бюджетная бухгалтерия"
Бюджетная бухгалтерия Март, 2023/№ 11
Печать
Управління освіти має намір передати закладу освіти транспортний засіб для використання у своїй діяльності. Передачу майна буде оформлено договором відповідального зберігання з правом використання. Як правильно у такому разі заклад освіти має обліковувати отримане майно? Чи можливо здійснювати видатки на утримання такого транспортного засобу? Чи повинен головний розпорядник продовжувати обліковувати передане майно у себе на балансі чи достатньо вести лише позабалансовий облік?

Передача майна від головного розпорядника підпорядкованій установі — класичний приклад взаємовідносин в бюджетній сфері. Утім, як і будь-яка операція, передача майна потребує правильного документального оформлення. Та чи правильно у такому разі оформляти договір відповідального зберігання? Ні, для таких відносин цей договір є абсолютно недоречним. Як вийти з цієї ситуації? Розберемося разом.

Договір відповідального зберігання — не вихід. Чому?

Річ у тім, що за договором зберігання одна сторона (зберігач) зобов’язується зберігати річ, передану їй другою стороною (поклажодавцем), і повернути її поклажодавцю у схоронності.

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
PRO-доступ Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше