Темы статей
Выбрать темы

Закупівля робіт з капремонту: плануємо та проводимо

Матвеева Виктория, эксперт журнала «Бюджетная бухгалтерия»
Бюджетная бухгалтерия Май, 2023/№ 17
Печать
Бюджетна установа планує провести капітальний ремонт в гуртожитку. Очікувана вартість таких робіт — 20 млн грн. Установі вже затверджено кошторисні призначення в розмірі 1 млн грн, але цих коштів вистачить тільки на розроблення проєктно-кошторисної документації. Кошти на ремонтні роботи будуть виділяти поступово. Як правильно провести закупівлю таких ремонтних робіт? На яку суму укладати договір?

Закупівля робіт з капітального ремонту — одна з найскладніших операцій для замовників. Передусім це зумовлено тим, що такий ремонт проводиться в кілька етапів, кожен з яких має певні особливості та урегульований низкою нормативно-правових актів. На що саме варто звернути увагу при плануванні таких закупівель, розповімо у нашому матеріалі.

Капремонт — різновид робіт

У такій ситуації замовник має справу із закупівлею робіт. Адже з позиції закупівельного законодавства (п. 27 ч. 1 ст. 1 Закону № 922*) до робіт, серед іншого, належить, зокрема: розроблення проєктної документації на об’єкти будівництва, капітальний ремонт та реставрація існуючих об’єктів і споруд виробничого та невиробничого призначення, а також супровідні роботам послуги (якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт).

* Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII.

Як бачимо, законодавець відніс до категорії «роботи» не тільки безпосередньо проведення самих робіт з капремонту, але й низку інших робіт, які є його невід’ємною частиною. Зокрема, це розроблення проєктної документації на об’єкт капремонту та супровідні послуги, включені до кошторисної вартості таких робіт. Головна умова —вартість таких послуг не повинна перевищувати вартості самих робіт.

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
logo PRO PRO-доступ Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше