Темы статей
Выбрать темы

Методрекомендації з бухобліку: що зміниться?

Матвеева Виктория, эксперт журнала «Бюджетная бухгалтерия»
Бюджетная бухгалтерия Май, 2023/№ 20
Печать
Мінфін підготував низку змін до Методрекомендацій з бухобліку. Зокрема, зміни стосуються основних засобів (далі — ОЗ), запасів та облікової політики бюджетних установ. Проєкт відповідного наказу розміщено на офіційному сайті Міністерства*. Що саме цікавого у цих змінах, розповімо далі.

* mof.gov.ua/uk/legal_acts_drafts_2023-607.

Торік Мінфін уніс зміни до НП(С)БО 121*. Ці норми запрацювали з 01.01.2023. Тепер настала черга коригування Методрекомендацій з обліку ОЗ**. Розглянемо найсуттєвіші нововведення.

* Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 «Основні засоби», затверджене наказом Мінфіну від 12.10.2010 № 1202.

** Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектору, затверджені наказом Мінфіну від 23.01.2015 № 11.

ОЗ: яких змін чекати?

1. Групи ОЗ доповнять новими об’єктами

Так, перелік груп ОЗ буде доповнено такими об’єктами:

активи інфраструктури.

Такі активи установи будуть обліковувати разом з будинками, спорудами та передавальними пристроями. Прикладами активів інфраструктури можуть бути, зокрема, мережі доріг, системи каналізації, системи водопостачання та електроенергії тощо. Тож системи водопостачання доповнять підгрупу 3 субрахунку 1013, а системи електропостачання — підгрупу 4 субрахунку 1013.

При цьому Мінфін уточнив, що зазначені активи інфраструктури відповідають визначенню ОЗ та обліковують як окремі об’єкти ОЗ. Таке уточнення наведено в окремому абзаці п. 10 розд. III Методрекомендацій з обліку ОЗ;

плодоносні рослини.

Такі активи установи будуть обліковувати у складі підгрупи 5 субрахунку 1017 разом з тваринами та багаторічними насадженнями.

2. Оцінка ОЗ, отриманих в обмін на інші активи

Первісну вартість ОЗ, отриманих в обмін на інші активи, установи визначатимуть на підставі їх справедливої вартості на дату оприбуткування. Якщо ж справедливу вартість отриманого або переданого об’єкта ОЗ визначити неможливо, тоді первісною вартістю отриманого об’єкта буде первісна (переоцінена) вартість переданого активу з урахуванням суми зносу.

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
logo PRO PRO-доступ Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше