Теми статей
Обрати теми

Методрекомендації з бухобліку: що зміниться?

Матвєєва Вікторія, експерт журналу «Бюджетна бухгалтерія»
Друк
Мінфін підготував низку змін до Методрекомендацій з бухобліку. Зокрема, зміни стосуються основних засобів (далі — ОЗ), запасів та облікової політики бюджетних установ. Проєкт відповідного наказу розміщено на офіційному сайті Міністерства*. Що саме цікавого у цих змінах, розповімо далі.

* mof.gov.ua/uk/legal_acts_drafts_2023-607.

Торік Мінфін уніс зміни до НП(С)БО 121*. Ці норми запрацювали з 01.01.2023. Тепер настала черга коригування Методрекомендацій з обліку ОЗ**. Розглянемо найсуттєвіші нововведення.

* Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 «Основні засоби», затверджене наказом Мінфіну від 12.10.2010 № 1202.

** Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектору, затверджені наказом Мінфіну від 23.01.2015 № 11.

ОЗ: яких змін чекати?

1. Групи ОЗ доповнять новими об’єктами

Так, перелік груп ОЗ буде доповнено такими об’єктами:

активи інфраструктури.

Такі активи установи будуть обліковувати разом з будинками, спорудами та передавальними пристроями. Прикладами активів інфраструктури можуть бути, зокрема, мережі доріг, системи каналізації, системи водопостачання та електроенергії тощо. Тож системи водопостачання доповнять підгрупу 3 субрахунку 1013, а системи електропостачання — підгрупу 4 субрахунку 1013.

При цьому Мінфін уточнив, що зазначені активи інфраструктури відповідають визначенню ОЗ та обліковують як окремі об’єкти ОЗ. Таке уточнення наведено в окремому абзаці п. 10 розд. III Методрекомендацій з обліку ОЗ;

плодоносні рослини.

Такі активи установи будуть обліковувати у складі підгрупи 5 субрахунку 1017 разом з тваринами та багаторічними насадженнями.

2. Оцінка ОЗ, отриманих в обмін на інші активи

Первісну вартість ОЗ, отриманих в обмін на інші активи, установи визначатимуть на підставі їх справедливої вартості на дату оприбуткування. Якщо ж справедливу вартість отриманого або переданого об’єкта ОЗ визначити неможливо, тоді первісною вартістю отриманого об’єкта буде первісна (переоцінена) вартість переданого активу з урахуванням суми зносу.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі