Темы статей
Выбрать темы

ПКД зарахували на баланс: як виправити помилку?

Матвеева Виктория, эксперт журнала «Бюджетная бухгалтерия»
Бюджетная бухгалтерия Май, 2023/№ 20
Печать
Заклад освіти замовив виготовлення проєктно-кошторисної документації (далі — ПКД) на будівництво спортивного майданчика. Після отримання документацію було зараховано на баланс як окремий об’єкт обліку. Наразі спортивний майданчик вже збудовано та уведено в експлуатацію. Що робити з такою документацією? Чи можна її списати?

Ні, в цій ситуацій немає підстав для списання такої документації з балансу. Ситуація читача — черговий приклад того, як бухгалтер прийняв помилкове рішення щодо відображення в бухобліку витрат на виготовлення ПКД. Як вчинити в цій ситуації? Варіант виходу єдиний — виправити помилку традиційним бухгалтерським способом. Пояснимо, в чому полягає суть помилки. Та головне — запропонуємо варіант її виправлення.

ПКД — складова витрат на будівництво

Розроблення ПКД для проведення будівельних робіт — один з етапів підготовчих робіт. Відповідно будівництво такого об’єкта, як спортивний майданчик, також розпочинають з виготовлення ПКД.

У бухобліку витрати на будівництво об’єктів основних засобів (далі — ОЗ) з початку і до завершення зазначених робіт та введення об’єктів в експлуатацію визнають незавершеними капінвестиціями. Таким є припис п. 1 розд. IX Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектору, затверджених наказом Мінфіну від 23.01.2015 № 11.

Тому вартість виготовленої ПКД слід обліковувати у складі капітальних інвестицій на субрахунку 1311 «Капітальні інвестиції в основні засоби». А вже після введення об’єкта будівництва в експлуатацію капінвестиції, у т. ч. й витрати на виготовлення ПКД, підлягають зарахуванню до складу ОЗ (Дт 1014 — Кт 1311).

Тож ще раз наголошуємо: вартість виготовленої ПКД для будівництва спортивного майданчика необхідно відображати у складі капітальних інвестицій за дебетом субрахунку 1311. Відповідно за таких умов ці витрати беруть участь у формуванні майбутньої первісної вартості спортивного майданчика.

Отже, головна помилка — визнання ПКД окремим об’єктом обліку та зарахування її на баланс.

Виправляємо помилку

Основні правила виправлення помилок у первинних документах та облікових регістрах визначено в розд. 4 Положення № 88*. При цьому для виправлення помилок минулих звітних періодів у Положенні № 88 передбачено тільки один спосіб — «червоне сторно».

* Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затверджене наказом Мінфіну від 24.05.95 № 88.

Процедура виправлення облікових помилок залежить від того, в якому звітному періоді їх припустилися: в поточному чи попередньому звітному. Разом з тим на порядок виправлення помилки впливає й той факт, вплинула вона на фінрезультат чи ні. Далі пояснимо, як застосувати правила виправлення помилки, на прикладі.

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
logo PRO PRO-доступ Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше