Чи потрібні документи в оригіналі?
Важливою новацією стало виключення норми щодо відшкодування витрат на відрядження лише на підставі оригіналів підтвердних документів.
При цьому передбачено можливість подання таких документів у паперовій та електронній формах.
Утім, розслаблятися не варто. Адже Інструкція № 59* і досі містить вимогу про надання документів в оригіналі.
Зокрема, відповідно до п. 5 розд. ІІ Інструкції № 59 підприємство за наявності підтвердних документів (в оригіналі) відшкодовує в межах граничних сум витрат на найм житлового приміщення, затверджених постановою № 98, витрати відрядженим працівникам на найм житлового приміщення.
Також п. 11 розд. ІІ Інструкції № 59 передбачено подання разом із звітом документів в оригіналі, які засвідчують вартість понесених у зв’язку з відрядженням витрат.
Тож чекаємо, доки законодавці приведуть ці два нормативні документи у відповідність один до одного.
Що зі строками звітування?
Оновленим п. 5 постанови № 98 встановлено чіткі строки звітування про використання коштів, виданих на відрядження. Розглянемо їх.
Так, працівник зобов’язаний подати звіт про використання коштів, виданих на відрядження, разом із підтвердними документами до закінчення п’ятого банківського дня, що настає за днем прибуття до місця постійної роботи.
Також у зазначений строк необхідно повернути суму надміру витрачених коштів.
Якщо ж відряджений працівник отримав аванс на службове відрядження готівкою, він подає звіт про використання коштів, виданих на відрядження, і повертає суму надміру витрачених коштів до закінчення третього банківського дня, наступного за днем прибуття до місця постійної роботи.
Водночас якщо під час службового відрядження працівник застосував платіжні картки для проведення розрахунків у безготівковій формі, керівник установи може продовжити строк подання звіту про використання коштів, виданих на відрядження, аж до 20 банківських днів. Звісно, продовження строків звітування можливе лише за наявності поважних причин.
УВАГА!
Усі зазначені зміни запрацювали з 29.08.2023