Робота за сумісництвом: як унести запис до трудової книжки

Білова Наталя, експерт з питань оплати праці (e-mail: ot@id.factor.ua)
Оплата труда Август, 2017/№ 16/1
В избранном В избранное
Печать
Як унести запис до трудової книжки працівника про період його роботи за сумісництвом (з дати прийняття по дату звільнення)?

На осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуться тільки за місцем основної роботи (п. 1.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінсоцзахисту населення від 29.07.93 р. № 58). Також у п. 2.14 цієї Інструкції зазначено: запис про роботу за сумісництвом за бажанням працівника вносить до його трудової книжки окремим рядком основний роботодавець.

Отже, трудові книжки зберігають і ведуть за основним місцем роботи. Відповідно запис про роботу за сумісництвом (внутрішнім або зовнішнім) до трудової книжки за бажанням працівника уповноважений вносити виключно роботодавець за основним місцем роботи. При цьому здійснюють цей запис в окремому рядку.

Підставою для внесення інформації про роботу за зовнішнім сумісництвом до трудової книжки є довідка про роботу за сумісництвом або копії відповідних наказів, видані неосновним роботодавцем.

У якій формі складають довідку? У довільній. У ній наводять усі необхідні відомості для заповнення трудової книжки: дати і номери наказів про прийняття та звільнення, найменування установи (організації, закладу, підприємства), де працівник працював за сумісництвом, а також відомості про прийняття на роботу і звільнення, які зазначаються у графі 3 розділу «Відомості про роботу» трудової книжки.

Наведемо зразок такої довідки на рис. 1.

Рис. 1. Зразок довідки про трудові відносини за сумісництвом

Логічно, щоб таку довідку неосновний роботодавець видав працівнику в момент звільнення з роботи за сумісництвом. Тоді записи про прийняття та звільнення основний роботодавець внесе до трудової книжки одночасно (рис. 2).

Рис. 2. Порядок заповнення трудової книжки при зовнішньому сумісництві

А якщо працівник — внутрішній сумісник? Тоді записи про таке сумісництво роботодавець заносить до трудової книжки працівника на підставі внутрішніх документів (рис. 3).

Рис. 3. Порядок заповнення трудової книжки при внутрішньому сумісництві

Оформи подписку и читай все Подписаться на журнал

Похоже, что вы используете блокировщик рекламы :(

Чтобы пользоваться всеми функциями сайта, добавьте нас в исключения!

Как отключить
Скачайте наше мобильное приложение iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд