(066) 87-010-10 Перезвоните мне
Переводим бухгалтеров в ОНЛАЙН!
? С помощью этой функции вы можете перейти в номер, который вас интересует
  • В избранное
  • Печать
  • Шрифт
  • Цвет фона
  • Комментарии 0
  • В разработке
4/11
Оплата труда
Оплата труда
Июнь , 2017/№ 12/1

Інвалід працює у зоні гарантованого добровільного відселення: яка тривалість щорічної відпустки

http://tinyurl.com/y3w2eqaq
Працівник — інвалід III групи увесь робочий рік відпрацював у зоні гарантованого добровільного відселення, утвореної внаслідок Чорнобильської катастрофи. Якої тривалості має бути надана щорічна відпустка цьому працівнику за вказаний робочий рік?

Працівникам, які є інвалідами III групи, належить щорічна основна відпустка тривалістю 26 календарних днів ( ч. 7 ст. 6 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, далі — Закон про відпустки).

Водночас працівникам, які працюють (перебувають у відрядженні) на територіях радіоактивного забруднення, надається щорічна відпустка тривалістю пропорційно відпрацьованому на цих територіях часу. Зокрема, за роботу у зоні гарантованого добровільного відселення працівнику належить щорічна відпустка тривалістю 37 календарних днів. Загальна тривалість відпустки не повинна перевищувати 49 календарних днів ( ст. 47 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.91 р. № 796-XII, далі — Закон № 796).

Підкреслимо, що вказана відпустка належить до виду щорічних відпусток*. Тому надання щорічної відпустки, передбаченої ст. 47 Закону № 796, прив’язане до робочого року. Тож 37 календарних днів цієї відпустки належить саме тим працівникам, які відпрацюють у зоні гарантованого добровільного відселення увесь робочий рік. Якщо працівник відпрацює у зоні гарантованого добровільного відселення лише частину робочого року, то тривалість вказаної відпустки визначатиметься пропорційно відпрацьованому часу на цій території.

* Про це відзначалось у листі Мінсоцполітики від 08.06.2012 р. № 186/13/133-12. — Прим. ред.

Отже, у наведеній ситуації за робочий рік працівник відповідно до ч. 7 ст. 6 Закону про відпустки має право на щорічну основну відпустку тривалістю 26 календарних днів як інвалід III групи, а відповідно до ст. 47 Закону № 796 він має право на щорічну «чорнобильську» відпустку тривалістю 37 календарних днів за повністю відпрацьований робочий рік у зоні гарантованого добровільного відселення.

Зауважимо, що обидві відпустки віднесені до виду щорічних відпусток. При цьому треба враховувати, що згідно зі ст. 47 Закону № 796 щорічна відпустка за повністю відпрацьований робочий рік у зоні гарантованого добровільного відселення становить 37 календарних днів, але не може перевищувати 49 календарних днів. Так ось, 37 календарних днів слід вважати щорічною основною відпусткою. Тоді як різниця між вказаним обмеженням (49 календарних днів) і щорічною основною відпусткою (37 календарних днів) не є якимось іншим видом додаткових відпусток, тому таким працівникам тривалість щорічної відпустки понад 37 календарних днів може бути збільшена лише за рахунок щорічних додаткових відпусток, передбачених іншими законодавчими актами.

Важливо! Працівник має обрати, за якою підставою він бажає скористатися щорічною основною відпусткою — як особа з інвалідністю (26 календарних днів) або як такий, що відпрацював у зоні гарантованого добровільного відселення увесь робочий рік (37 календарних днів).

Враховуючи інтереси працівника стосовно оплачуваного відпочинку, ймовірніше за все він скористається щорічною «чорнобильською» відпусткою тривалістю 37 календарних днів.

У такому разі роботодавцю частково відшкодовують понесені ним витрати на виплату відпускних (у тому числі ЄСВ). Таке відшкодування здійснюють органи соцзахисту населення відповідно до Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМУ від 20.09.2005 р. № 936.

Так, у п.п. 10 п. 4 цього Порядку вказано, що орган соцзахисту населення відшкодовує роботодавцю оплату різниці між тривалістю щорічної відпустки, яка надається відповідно до ст. 47 Закону № 796, та тривалістю щорічної відпустки, яка надається відповідно до Закону про відпустки або інших законів громадянам, які працюють (перебувають у відрядженні) на території зон радіоактивного забруднення, категорії яких визначено Законом України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 27.02.91 р. № 791а-XII.

Таким чином, у ситуації, що розглядається, орган соцзахисту населення відшкодовує роботодавцю оплату (у тому числі ЄСВ) за 11 (37 - 26) календарних днів «чорнобильської» відпустки.

Заинтересовал журнал?
Получайте по подписке больше статей и специальных предложений
працівник-інвалід, зона гарантованого добровільного відселення, щорічна відпустка добавить теги изменить теги
Добавьте свои теги к статье
Разделяйте метки запятой. Например: бухгалтерия, форма, проценты, НДС, квартальный отчёт. Максимальное количество 10.
или Закрыть
Ваша оценка учтена! Оцените статью :
  • Хорошо
  • Нормально
  • Плохо
Поделиться:
Комментарии к статье