(066) 87-010-10
Переводим бухгалтеров в ОНЛАЙН!
  • В избранное
  • Печать
  • Шрифт
  • Цвет фона
  • Комментарии 0
  • В разработке
8/9
Оплата труда
Оплата труда
Май , 2018/№ 10/1

Як дійсно відпочити у відпустці

— Ну що, як відпочила?
— Та, якось не дуже…
— А що так?
— Часу замало було, погода погана, ще й діти постійно хворіли/плакали/не дуже добре поводилися. Розслабитися так і не вийшло!
Знайомо? Авторові, на жаль, так. Чомусь ми готові організовувати і продумувати все: роботу, задачки, відвідування окремих заходів. Ось тільки до відпустки, відпочинку обиватель найчастіше ставиться абияк. Мовляв, вона ж відпустка, а отже, сам факт того, що вона відбудеться, — відкриє країну задоволень, комфорту і розслаблення. Ми схильні знецінювати свій відпочинок, не приділяємо достатньо уваги і турботи його організації та проведенню, підготовці до нього. Що ж треба, щоб відпустка пройшла на ура? Якими принципами організації відпочинку варто керуватися? Давайте визначатися! Обіцяю, Америку ніхто вам не відкриє, але промовити ці принципи буде не зайвим…

Що таке відпочинок для мене

Ні, тут не буде жодного наукового визначення. Надайте відповідь мінімум 10 разів самостійно на запитання: «Що таке відпочинок для мене?». Аналізуючи відповіді, відкиньте перші 5 пунктів, вони зазвичай занадто раціональні, і зосередьтеся на інших 5, тобто з 6 по 10. Знайдіть щось, що ці пункти об’єднує. Здебільшого, за ними стоятиме якась незадоволена потреба.

Наприклад, ви можете побачити такий список пунктів 6 — 10:

6. Співати.

7. Малювати.

8. Навчатися грати на гітарі.

9. Зустрічатися з новими людьми.

10. Навчитися в’язати.

Передусім, в око впадає, що в цьому списку дуже багато про творчість. Схоже, саме потреба у творчості виявляється незадоволеною до кінця, тобто увага до неї і буде тим самим бажаним відпочинком, про який ви так мрієте.

Якщо ж у повсякденному житті творчості у вас зовсім немає, лише робота з папірцями та за комп’ютером, схоже, ми наближаємося до ще глобальнішої потреби, яка стоїть за цим списком, — потреби у зміні діяльності. Недаремно багато людей стверджують, що відпочинок — це лише зміна діяльності. Якою б не була мудра і глобальна ця думка, погляньте на ще один варіант списку:

6. Лежати на дивані.

7. Пити гарячий чай.

8. Щоб повітря було достатньо прохолодним.

9. Тиша.

10. Сон.

Якщо в першому випадку за списком стоїть потреба у зміні діяльності, у творчій активності і самовираженні, то в другому — потреба в комфорті. А то й сильніше — потреба в нічогонеробленні. І цю потребу теж необхідно поважати і задовольняти!

Звичайно, хтось може заперечити, що нічогонероблення теж підходить під визначення відпочинку як зміни діяльності, особливо якщо в повсякденності ви весь час щось робите. З іншого боку, емоційні акценти у зміні діяльності і в нічогонеробленні все-таки розставлені по-різному. Загалом, головний принцип, який ми виводимо із цього розділу, такий.

Визначте, що таке відпочинок індивідуально для вас. Яка потреба насправді стоїть за цим визначенням відпочинку. Дотримуйтеся цього розуміння.

Занадто часто в розумінні відпочинку ми схильні спиратися на соціальні приписи, на те, як відпочивають інші, значущі для нас люди. Ось тільки те, що добре для одного, іншому — смерть. Не бійтеся відпочивати так, як подобається вам.

Зарегистрируйтесь

для того, чтобы читать статью полностью.

Зарегистрироваться

Уже зарегистрированы? Войти с паролем

відпустка, відпочинок добавить теги изменить теги
Добавьте свои теги к статье
Разделяйте метки запятой. Например: бухгалтерия, форма, проценты, НДС, квартальный отчёт. Максимальное количество 10.
или Закрыть
Комментарии к статье