Темы
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

Навчальна відпустка для складання вступних іспитів є, а для проходження ЗНО?

Кравченко Дарья, эксперт по вопросам оплаты труда
Оплата труда Декабрь, 2019/№ 24/1
В избранном В избранное
Печать
Лист Мінсоцполітики від 27.11.2019 року № 1735/0/206-19 — це відповідь на наше звернення щодо можливості надати навчальну відпустку працівнику, якому необхідно пройти зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) для вступу до вищого навчального закладу.

Нагадаємо, згідно зі ст. 214 КЗпП та п. 12 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки відпустка без збереження заробітної плати тривалістю 15 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місцезнаходження навчального закладу і назад, надається працівникам, допущеним до складання вступних іспитів до вищих навчальних закладів (тобто на період складання таких вступних іспитів).

Але вступний іспит — це лише одна з форм вступного випробування (п. 5 розд. I Умов № 1285*). До форм вступного випробування (крім вступних іспитів) у 2020 році також віднесені: ЗНО, співбесіда з конкурсного предмета (предметів), творчий конкурс, творчий залік тощо. Ба більше, згідно з ч. 4 ст. 44 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 р. № 1556-VII прийом на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра чи бакалавра здійснюється на основі повної загальної середньої освіти саме за результатами ЗНО вступників та рівня їх творчих та/або фізичних здібностей з урахуванням середнього бала документа про повну загальну середню освіту та бала за особливі успіхи та/або за успішне закінчення підготовчих курсів закладу вищої освіти.

* Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2020 році, затверджені наказом Міносвіти від 11.10.2019 р. № 1285.

Також згідно з п. 1 постанови КМУ від 31 грудня 2005 року № 1312 саме ЗНО (а не вступні іспити) є вступним випробуванням випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти, які бажають вступити до установ вищої освіти.

Натомість вступні випробування у формі вступних іспитів (замість ЗНО) у 2020 році доведеться складати лише тим особам, які перераховані в п. 3 — 8 розд. VIII Умов № 1285. Серед них: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа; особи, яким буде відмовлено в участі в ЗНО через неможливість створення особливих (спеціальних) умов тощо.

Невже працівники, яким для вступу до вишу необхідно скласти ЗНО, не можуть розраховувати на отримання навчальної відпустки на час складання такого вступного випробування?

У листі, що коментується, фахівці Мінсоцполітики заспокоюють: працівникові, якому для вступу до вищого навчального закладу необхідно пройти ЗНО, можна надати відпустку без збереження зарплати відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки.

Оформи подписку и читай все Подписаться на журнал
stop

Похоже, что вы используете блокировщик рекламы :(

Чтобы пользоваться всеми функциями сайта, добавьте нас в исключения!

Как отключить
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете сайт Factor Войдите и читайте дальше бесплатно