Щорічна відпустка після декрету: скільки днів відпочивати?

В избранном В избранное
Печать
Беляева Елена, эксперт по вопросам оплаты труда
Оплата труда Июль, 2019/№ 14/1
Працівниця вийшла з відпустки для догляду за дитиною до трьох років 15.04.2019 р. З якої дати потрібно відлічувати робочий рік, за який надається щорічна основна відпустка: з дати укладення трудового договору (15.01.2014 р.) чи з дати виходу з відпустки для догляду за дитиною до трьох років (15.04.2019 р.)?

Працівниця вийшла з відпустки для догляду за дитиною до трьох років 15.04.2019 р. З якої дати потрібно відлічувати робочий рік, за який надається щорічна основна відпустка: з дати укладення трудового договору (15.01.2014 р.) чи з дати виходу з відпустки для догляду за дитиною до трьох років (15.04.2019 р.)?

Відпустка для догляду за дитиною до трьох років не включається до стажу роботи, який надає право на щорічну основну відпустку (ч. 1 ст. 9 Закону про відпустки). А ось відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами до «відпускного» стажу зараховують.

У свою чергу, згідно з ч. 1 ст. 6 Закону про відпустки щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менше 24 календарних днів за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору. Після виходу працівниці з відпустки для догляду за дитиною робочий рік для надання щорічної основної відпустки не змінюється.

Розглянемо вищезазначене на прикладі.

Чтобы посмотреть полную версию, подпишитесь на журнал Вы уже подписались? Войти

Похоже, что вы используете блокировщик рекламы :(

Чтобы пользоваться всеми функциями сайта, добавьте нас в исключения!

Как отключить