Темы статей
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

Відпускна компенсація після звільнення: як нараховувати, оподатковувати та звітувати

Долгая Ирина, эксперт по оплате труда
Оплата труда Июнь, 2022/№ 11
Печать
Працівник звільнився 23 березня 2022 року. Підприємство не в зоні бойових дій. У травні 2022 року з’ясувалося, що йому при звільненні не нарахували компенсацію за 10 календарних днів невідгуляної відпустки. Нараховуємо і виплачуємо її 30 травня 2022 року (вже після звільнення). Як розрахувати середню зарплату для обчислення відпускної компенсації? Чи буде в цій ситуації середній заробіток за час затримки і компенсація за затримку виплати? Як оподаткувати виплати після звільнення та відобразити в Об’єднаному звіті?

Нараховуємо відпускну компенсацію

У день звільнення працівника роботодавець зобов’язаний виплатити всі суми, що належать йому від підприємства, установи, організації. Якщо працівник у день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок (ст. 116 КЗпП).

При цьому йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи (ст. 83 КЗпП, ст. 24 Закону про відпустки).

У ситуації, яка описана в запитанні, відпускну компенсацію працівнику роботодавець повинен був виплатити в день звільнення — 23 березня 2022 року. Але з якихось причин не зробив цього. Тепер роботодавець має донарахувати компенсацію за 10 днів невикористаної щорічної відпустки. Як у такому разі розрахувати її суму? Пояснимо.

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше