Темы статей
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

Відпустка за минулі періоди: чи можна надати у воєнний час?

Будз Владимир, эксперт по вопросам оплаты труда и трудовых отношений
Оплата труда Сентябрь, 2022/№ 18
Печать
Працівник підприємства у серпні 2022 року використав щорічну основну відпустку повної тривалості за поточний робочий рік. У вересні він звернувся із заявою з проханням надати йому щорічну основну відпустку тривалістю 14 календарних днів за попередній робочий рік. Чи може керівник відмовити працівникові у наданні такої відпустки?

Щорічна основна відпустка за поточний робочий рік

Нагадаємо, що з 19.07.2022 ч. 1 ст. 12 Закону № 2136* встановлює право роботодавця у період дії воєнного стану обмежувати щорічну основну відпустку тривалістю 24 календарних дні (далі — к. дн.) за поточний робочий рік. Водночас невикористані під час війни дні відпустки не пропадають, а надаються після припинення чи скасування воєнного стану.

* Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ.

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше