Іноземний досвід: як виготовляють коньяк у Франції

25.04.2024 16

Франція є батьківщиною коньяку. За його виробництвом стежить сам уряд країни — напій можна виробляти з суворо визначених законами сортів винограду, вирощених виключно в департаменті Шаранта поблизу міста Коньяк. Інші напої, що виготовляються за такою ж технологією, але в інших регіонах мають назву «бренді».

img 1

Яка використовується сировина

Коньяк у Франції можна виробляти з сортів винограду «уні блан», «фоль бланш», «коломбар». Причому Ugni Blanc — це основна сировина. Цей сорт повільно дозріває та відрізняється високою кислотністю. Інші сорти винограду, хоча й роблять французький коньяк ароматним і багатим на смак, проте використовуються рідше. Причина тому — схильність до хвороб, порівняно з «уні блан» їх вирощувати складніше.

Технологія виробництва

Щоб полегшити збирання сировини, лоза висаджується рядами на відстані 3 м. Це здешевлює працю та знижує собівартість кінцевого продукту. Збір винограду починається в жовтні. Далі виробництво проходить у декілька етапів:

  1. Віджимання винограду. При цьому не використовуються гвинтові преси, щоб не пошкоджувалися кісточки та не псувався смак соку. Ягоди чавлять дуже акуратно традиційними пневматичними пресами.
  2. Сік розливається в ємності, об'єм яких не перевищує 200 літрів. Починається процес бродіння.
  3. Отримане сухе вино піддається процесу дріжджового відстоювання.
  4. Дистиляція вина. Для цього використовується шарантський куб. Під час первинної дистиляції отримують спирт-сирець міцністю до 32%. На етапі вторинної дистиляції — до 72%.
  5. Витримка. На цьому етапі спирт витримується щонайменше 2 роки в дубовій бочці об'ємом від 270 до 450 л. Бочки виготовляють вручну з дубів, вирощених у лісах Лімузена та Тронсе. Оскільки бочки обпікаються зсередини, коньяк набуває характерного смаку та аромату.
  6. Купажування. При цьому виходить напій із заданими органолептичними характеристиками. Деякі виробники можуть додавати карамель і дубову стружку.

 

Ця технологія застосовується у Вірменії, Молдові, Україні та багатьох країнах. Однак вона не дає права кінцевій продукції називатися коньяком. Аби спробувати варіації коньяку та вибрати найкращий, варто замовити алкоголь на Maudau з доставленням.

 

Контроль якості та сертифікація

Під час виробництва коньяку у Франції законодавчо заборонено:

  1. використовувати в процесі віджиму винограду гвинтові преси;
  2. додавати цукор для прискорення процесу бродіння та зміни концентрації спирту;
  3. використовувати у виробництві бочок клей і металеві деталі;
  4. знижувати міцність водою.

 

На державному рівні ретельно контролюється процес ферментації виноградного соку. Дистиляція має завершитися до 31 березня та відбуватися лише в Шаранті. Ступінь випалювання бочки контролюється державними актами. Сертифікація напою проводиться Національним міжпрофесійним бюро коньяку, яке засвідчує походження сировини та місце виготовлення продукції.

 

Реклама
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше