Безоплатна передача медикаментів

Редакція ББ
Бюджетна бухгалтерія Червень, 2009/№ 21
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

БЕЗОПЛАТНА ПЕРЕДАЧА МЕДИКАМЕНТІВ

 

Тетяна РЯБУХА, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»

 

Наша лікувально-профілактична установа за бюджетні кошти придбала медикаменти. Іншій лікувально-профілактичній установі терміново знадобилися життєво необхідні медикаменти, які були в нашій установі в наявності. Безоплатну передачу медикаментів було проведено відповідно до дозволу вищої за рівнем організації — головного розпорядника бюджетних коштів, оформленого листом. Чи правильне оформлення такого дозволу листом?

(м. Харків)

 

Списання з балансу установ матеріальних цінностей, у тому числі шляхом їх безоплатної передачі, повинно відбуватися відповідно до вимог

Типової інструкції про порядок списання матеріальних цінностей з балансу бюджетних установ, затвердженої спільним наказом Державного казначейства України та Міністерства економіки України від 10.08.2001 р. № 142/181 (далі — Типова інструкція № 142/181).

Відповідно до

п. 21 Типової інструкції № 142/181 безоплатна передача матеріальних цінностей дозволяється:

— з балансів установ, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету, —

у межах одного центрального органу виконавчої влади (головного розпорядника бюджетних коштів);

— з балансів установ, що утримуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, —

у межах одного місцевого бюджету.

Таким чином, безоплатна передача ТМЦ з балансу на баланс дозволяється тільки

на одному бюджетному рівні.

Підставою для передачі матеріальних цінностей з балансу на баланс установ, які належать до сфери управління одного й того самого центрального органу виконавчої влади або іншого головного розпорядника бюджетних коштів, є

рішення головного розпорядника бюджетних коштів.

Вимог щодо оформлення цього рішення (наказом, листом тощо)

Типовою інструкцією № 142/181 не передбачено, тому таке рішення головний розпорядник бюджетних коштів може оформити будь-якою зручною для нього письмовою формою за підписом керівника головного розпорядника бюджетних коштів.

Усю необхідну документацію, пов’язану зі списанням товарно-матеріальних цінностей (медикаментів) у зв’язку з їх безоплатною передачею на баланс іншій лікувально-профілактичній установі, оформлює комісія, створена за наказом керівника установи (постійно діюча комісія). Типові форми списання запасів бюджетних установ затверджено

наказом Державного казначейства України від 18.12.2000 р. № 130.

З цього питання дивіться також консультацію «Безоплатне отримання ТМЦ» («Бюджетна бухгалтерія», 2008, № 13, с. 38).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд