Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Штати дитячих дошкільних навчальних закладів

Редакція ББ
Бюджетна бухгалтерія Травень, 2009/№ 17
Друк
Відповідь на запитання

ШТАТИ ДИТЯЧИХ ДОШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

 

Тетяна РЯБУХА, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»

 

Які існують типові штати для дитячих садків з однією групою дітей (15 осіб)? Чи має право сільська рада перевести завідуючу сезонним дитячим садком з однієї на 0,5 ставки в період призупинення приймання дітей в осінньо-зимовий період?

(Донецька обл.)

 

Комплектування груп дитячих садків повинно проводитися відповідно до

ст. 14 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 р. № 2628-III за віковими, сімейними, родинними ознаками.

Наповнення груп у дошкільних навчальних закладах становить:

— для дітей віком до одного року — до 10 осіб;

— для дітей віком від одного до трьох років — до 15 осіб;

— для дітей віком від трьох до шести (семи) років — до 20 осіб;

— різновікові — до 15 осіб;

— з короткотривалим і цілодобовим перебуванням дітей — до 10 осіб;

— в оздоровчий період — до 15 осіб.

Таким чином, наповнення вашої групи відповідає чинним нормам.

Відповідно до

п. 14 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою КМУ від 12.03.2003 р. № 305 , для задоволення потреб населення дошкільний навчальний заклад може функціонувати протягом року чи сезонно (неповний календарний рік, але не менш як три місяці на рік).

Режим роботи дошкільного навчального закладу встановлюється його засновником (власником) за погодженням з відповідними органами управління освітою та охорони здоров’я.

Штатний розпис дошкільного навчального закладу встановлюється та затверджується відповідним органом управління освітою

на основі діючих Типових штатів дошкільних навчальних закладів .

Нові типові штати для дитячих дошкільних навчальних закладів на сьогоднішній день не затверджені, тому, враховуючи

постанову Верховної Ради України «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР» від 12.09.91 р. № 1545-XII, дитячим садкам при складанні штатних розписів слід керуватися наказом Міністерства освіти СРСР «Про затвердження типових штатів дошкільних установ» від 31.12.71 р. № 103 (далі — наказ № 103) (див. с. 15 цього номера).

При складанні штатних розписів перевищення штатних нормативів, визначених

наказом № 103, не допустимо. Такі перевищення призводять до понаднормових або понадштатних одиниць та до незаконного витрачання бюджетних коштів.

Як уже зазначалося, штатні розписи дошкільних навчальних закладів затверджуються відповідним органом управління освітою. У вашому випадку напевно такий орган створено при сільській раді.

Якщо орган управління освіти вважає за доцільне з метою економії бюджетних коштів у період призупинення приймання дітей перевести завідуючу дитячим садком з однієї ставки на 0,5 ставки, то таке переведення є можливим при забезпеченні завідуючою функціонування дитячого садка, необхідного в період «не сезону».

Крім того, слід пам’ятати, що відповідно до

ст. 32 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. про зміну істотних умов праці — систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад тощо — працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі