Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Ліцензування у сфері фізичної культури та спорту

Редакція ББ
Бюджетна бухгалтерія Листопад, 2009/№ 44
Друк
Стаття

ЛІЦЕНЗУВАННЯ У СФЕРІ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ

 

Валентина Довгодько, начальник відділу ліцензування фізкультурно-оздоровчої, спортивної діяльності та конторою за дотриманням Ліцензійних умов Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту

 

Сучасна сфера фізичної культури і спорту — це велика та розгалужена індустрія, яка потребує постійного інноваційного підходу до її розвитку та вдосконалення. Останнім часом зростає популярність спортивної діяльності та рухової активності серед різних верств населення, інтенсивно розвиваються оригінальні види та версії спорту з підвищеним ризиком, у тому числі складно технічні та екстремальні. Характерним стало створення різноманітних недержавних суб’єктів фізкультурно-спортивної спрямованості.

Серед тенденцій розвитку фізичної культури і спорту відзначаються і певні негативні ознаки. Так, мають місце випадки, коли під назвою спортивних клубів працюють псевдофахівці, які проводять заняття з певних видів рухової активності, не маючи ні відповідної фізичної, ні теоретичної підготовки, а також необхідної кваліфікації. У практику впроваджуються сумнівні програми і системи, які пов’язані нерідко з небезпекою для здоров’я та життя людей, передусім дітей, культом насильства. Для занять використовуються приміщення, які не відповідають спортивним та санітарно-гігієнічним нормам.

Законами України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 р. № 1775-III, «Про фізичну культуру і спорт» від 24.12.93 р. № 3808-XII

передбачено ліцензування фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності:

організація та проведення спортивних занять професіоналів та любителів спорту;

діяльність з підготовки спортсменів до змагань з різних видів спорту, визнаних в Україні.

Це означає, що ліцензію мають отримати всі без винятку зареєстровані в установленому законодавством порядку юридичні та фізичні особи, що надають послуги у сфері фізичної культури і спорту, а саме організовують діяльність фізкультурно-оздоровчих та/або спортивних секцій, клубів, тренажерних залів. Що стосується ініціатора ліцензування — то це, однозначно, самі суб’єкти господарювання.

Ознаками обов’язкового ліцензування організацій та їх структурних підрозділів є такі

умови:

— наявність свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта господарювання;

— наявність в організації штатних фахівців (тренерів, інструкторів, викладачів, методистів тощо), які мають освіту за напрямом фізичне виховання та спорт і безпосередньо провадять фізкультурно-оздоровчу та спортивну діяльність серед споживачів або спортсменів з видів спорту, визнаних в Україні;

— наявність власної або орендованої спортивної бази для провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності.

Часто виникає питання щодо необхідності отримання ліцензії неприбутковими організаціями.

Відповідно до

ст. 54 Господарського кодексу України на суб’єктів господарювання, які здійснюють некомерційну господарську діяльність, поширюються загальні вимоги щодо регулювання господарської діяльності з урахуванням особливостей її здійснення, які визначаються законодавчими актами.

Основною метою ліцензування у сфері фізичної культури і спорту є захист прав громадян — споживачів послуг, забезпечення належного обладнання місць для організації фізкультурно-оздоровчих та спортивних занять, дотримання вимог техніки безпеки, санітарно-гігієнічних, екологічних та інших державних вимог, надання якісних фізкультурно-оздоровчих послуг.

Проведення фізкультурно-оздоровчих та спортивних занять без супроводу дипломованих фахівців, як правило, носить ризиковий, травмонебезпечний характер та може заподіяти значну шкоду здоров’ю і життю людини. Отже, господарська діяльність, спрямована на організацію прокату спортивного інвентарю (ковзанів, роликів, велосипедів, тренажерів та інше) та надання в оренду приміщень (спортивних залів, ковзанок, танцювальних залів та інше) без забезпечення належного контролю з боку фахівця з фізичної культури та медичного персоналу, може призвести до непередбачуваних наслідків.

Рекомендуємо всім громадянам України, перш ніж розпочати відвідувати той або інший спортивний зал, вияснити, чи отримала ліцензію Мінсім’ямолодьспорту дана організація.

Інформацію щодо порядку отримання ліцензії на провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності: організація та проведення спортивних занять професіоналів та любителів спорту; діяльність з підготовки спортсменів до змагань з різних видів спорту, визнаних в Україні, можна отримати на сайті Мінсім’ямолодьспорту www.kmu.gov.ua/sport/control розділ «Спорт», підрозділ «Ліцензування».

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі