Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Як обліковувати спортивний інвентар

Редакція ББ
Бюджетна бухгалтерія Жовтень, 2009/№ 37
Друк
Відповідь на запитання

ЯК ОБЛІКОВУВАТИ СПОРТИВНИЙ ІНВЕНТАР

 

Вікторія МАТВЄЄВА, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»

 

Міською профільною клінічною лікарнею для проведення оздоровчих заходів придбано різний спортивний інвентар (гантелі, гирі, динамометр, доріжки бігові, медбол, м’ячі, обручі тощо). На якому рахунку необхідно обліковувати такий інвентар і як правильно вести аналітичний облік таких предметів?

(м. Запоріжжя)

 

Основними критеріями, якими керуються бюджетні установи при віднесенні матеріальних цінностей, що придбавалися, до необоротних активів або запасів, є строк їх корисного використання (експлуатації) та гранична вартість за одиницю (комплект).

Відповідно до

Інструкції з обліку необоротних активів бюджетних установ, затвердженої наказом Держказначейства України від 17.07.2000 р. № 64 (далі — Інструкція № 64), до основних засобів належать матеріальні активи, які використовуються установою багаторазово і безперервно у процесі виконання основних функцій, надання послуг, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких становить більше одного року і вартість яких без податку на додану вартість та інших платежів перевищує 1000 грн. за одиницю (комплект).

Необоротні активи, які мають матеріальну форму та які не віднесено до переліку основних засобів, підлягають зарахуванню до складу

інших необоротних матеріальних активів бюджетних установ. Щодо таких об’єктів застосовується спрощений, груповий чи інший специфічний облік.

Одним із різновидів інших необоротних матеріальних активів є

малоцінні необоротні матеріальні активи (далі — МНМА). Бюджетним установам при віднесенні матеріальних цінностей до МНМА слід керуватися п. 3.3 Інструкції № 64, в якому, зокрема, визначено, що до МНМА належать інші малоцінні необоротні предмети, строк експлуатації яких більше одного року, а вартість за одиницю не перевищує 1000 грн. включно без урахування ПДВ.

Таким чином, якщо вартість спортивного інвентарю, придбаного бюджетною установою, становить менше 1000 грн. і строк його корисної експлуатації перевищує 365 днів, то такий інвентар установа може віднести до МНМА.

Відповідно до

Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ та Порядку застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затверджених наказом Головного управління Державного казначейства України, Міністерства фінансів України від 10.12.99 р. № 114 , малоцінні та необоротні предмети, строк експлуатації яких перевищує один рік, обліковуються на субрахунку 113 «Малоцінні необоротні матеріальні активи».

У бухгалтерському обліку придбання спортивного інвентарю відображається такими записами:

 

№ з/п

Зміст господарської операції

Кореспонденція субрахунків

Сума,грн.

дебет

кредит

1

Оприбутковано спортивний інвентар у складі малоцінних необоротних матеріальних активів

113

675

700

2

Одночасно здійснюється запис на створення фонду в необоротних активах (вартість без ПДВ)

801 (802, 811)

401

700

3

Віднесено на видатки установи суму ПДВ

801 (802, 811)

675

140

4

Перераховано оплату за спортивний інвентар

675

321, 323

840

 

Облік МНМА ведеться

у гривнях з копійками.

Як передбачено

п. 6.23 Інструкції № 64, малоцінним необоротним матеріальним активам присвоюються номенклатурні номери, що мають сім знаків. Перші три знаки означають субрахунок, четвертий — підгрупу і три останні знаки — порядковий номер предмета в підгрупі. При цьому предметам одного найменування, якості матеріалу та ціни встановлюється один номенклатурний номер. Предмети маркіруються спеціальним штампом з незмивною фарбою. Штамп повинен містити найменування установи, а при здаванні предметів в експлуатацію — додатково рік і місяць видачі.

Жетони та маркірувальні штампи ставляться на такому місці, щоб це не псувало зовнішнього вигляду предмета. У разі змивання маркіровки її періодично поновлюють.

Надходження в експлуатацію немаркірованих матеріальних цінностей не допускається.

Облік МНМА ведуть в інвентарних картках групового обліку основних засобів бюджетних установ (

форма № ОЗ-9 (бюджет)). Форму цієї картки затверджено наказом Державного казначейства України від 02.12.97 р. № 125/70 «Про затвердження типових форм з обліку та списання основних засобів, що належать установам і організаціям, які утримуються за рахунок державного або місцевих бюджетів, та Інструкції з їх складання». У картках облік необоротних активів ведеться за матеріально відповідальними особами, за предметами одного найменування, якості матеріалу та ціни, із зазначенням номенклатурного номера.

Видатки на придбання малоцінних предметів (фізкультурного та спортивного інвентарю, калькуляторів, іграшок для дитячих закладів тощо) відповідно до Роз’яснень щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджених наказом Державного казначейства України від 04.11.2004 р. № 194 (у редакції наказу Державного казначейства України від 08.12.2006 р. № 330), здійснюються за КЕКВ 1131 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар».

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі