Теми статей
Обрати теми

Щодо страхування автотранспорту

Редакція ББ
Відповідь на запитання

Щодо страхування автотранспорту

 

Олександр Левічев, провідний контролер-ревізор КРВ у м. Харкові

 

Чи обов’язково бюджетній установі страхувати автотранспорт, який обліковується на її балансі?

(м. Запоріжжя)

 

У

ст. 5 Закону України «Про страхування» від 07.03.96 р. № 85/96-ВР (далі — Закон про страхування) зазначено, що за своєю формою страхування може бути добровільним або обов’язковим.

Страхування наземних транспортних засобів, також відоме як КАСКО, у

ст. 6 Закону про страхування визначено як різновид добровільного страхування, яке, у свою чергу, не може бути обов’язковою передумовою при реалізації інших правовідносин. Тобто добровільне страхування транспорту, який знаходиться на балансі бюджетної установи, не є обов’язковим і може проводитись за умови економічної доцільності за рішенням керівника (наприклад, під час придбання нового автомобіля).

Цей вид страхування здійснюється на основі договору між страхувальником (у цьому випадку — бюджетною установою) і страховиком (страховою компанією) і передбачає, як правило, страхування від можливого пошкодження, знищення або викрадення транспортного засобу. Загальні умови і порядок здійснення добровільного страхування визначаються правилами страхування, що встановлюються страховиком самостійно та реєструються уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах нагляду за страховою діяльністю.

Проте у випадку якщо на балансі бюджетної установи є транспортні засоби, на неї, як на власника, поширюється дія

ст. 7 Закону про страхування, якою визначено види обов’язкового в Україні страхування, у частині обов’язкового проведення особистого страхування водіїв від нещасних випадків на транспорті та обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Особливості страхування водіїв від нещасних випадків на транспорті викладені в

Положенні про обов’язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті, затвердженому постановою КМУ від 14.08.96 р. № 959.

Відносини у сфері обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів регулює

Закон України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» від 01.07.2004 р. № 1961-IV, а також Правила дорожнього руху, затверджені постановою КМУ від 10.10.2001 р. № 1306, п.п. «ґ» п. 2.1 яких передбачено, що водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі поліс (сертифікат) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. У зв’язку з цим до бухгалтерських документів, які підтверджують здійснення видатків на страхування, доцільно додавати договір страхування та копію поліса у зв’язку із тим, що оригінал поліса повинен знаходитись у водія.

Слід зазначити, що

Iнструкцією щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженою спільним наказом Міністерства фінансів України та Державного казначейства України від 25.11.2008 р. № 495, передбачено що в бюджетних установах оплату послуг зі страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів, страхування водіїв відповідно до законодавства слід здійснювати за КЕКВ 1134 «Оплата послуг (крім комунальних)».
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі