Порядок визначення базового місяця

В обраному У обране
Друк
Редакція ББ
Бюджетна бухгалтерія Квітень, 2011/№ 15
Відповідь на запитання

ПОРЯДОК ВИЗНАЧЕННЯ БАЗОВОГО МІСЯЦЯ

 

Жанна ЛАВРЕНТЬЄВА, начальник відділу рівня життя та моніторингу бідності

 

Працівнику встановлено 9-й тарифний розряд. Останнім базовим місяцем є жовтень 2008 року. У січні 2011 року працівнику підвищено посадовий оклад, унаслідок чого заробітна плата зросла на 175 грн. При цьому сума можливої індексації склала 166,58 грн. (669 грн. х 24,9 %), де 669 грн. — прожитковий мінімум базового місяця. Підвищення заробітної плати перекрило суму можливої індексації, і січень 2011 року став базовим.

Чи правильно це?

(Чернівецька обл.)

 

Під час проведення індексації заробітної плати працівників необхідно керуватися

Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078).

Індексація грошових доходів населення проводиться в разі, якщо величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, встановлений у розмірі 101 % (

п. 11 Порядку № 1078). Для проведення подальшої індексації розрахунок індексу споживчих цін наростаючим підсумком починається з місяця, наступного за місяцем, в якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації. Індексація доходів здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін. Офіційне опублікування індексу споживчих цін відбувається до 10 числа місяця, наступного за звітним.

Пунктом 5 Порядку № 1078

установлено, що в разі підвищення мінімальної заробітної плати, а також зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при визначенні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. Індексація грошових доходів, отриманих за цей місяць, не проводиться. З наступного місяця починається розрахунок індексу для проведення подальшої індексації.

Місяць підвищення заробітної плати вважається базовим,

якщо сума збільшення заробітної плати більше суми індексації, яку могло бути нараховано в цьому місяці. Якщо сума збільшення заробітної плати менше нарахованої суми індексації, то подальша індексація проводиться згідно з додатком 4 до Порядку № 1078.

Заробітна плата індексується

в межах прожиткового мінімуму, установленого для працездатних осіб (п. 4 Порядку № 1078).

Згідно із

Законом України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» від 23.12.2010 р. № 2857-VI розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01.01.2011 р. по 31.03.2011 р. становить 941 грн. Отже, у січні 2011 року заробітну плату потрібно індексувати виходячи з фактично нарахованої її суми, але не більше 941 грн.

У цьому випадку з метою визначення січня 2011 року базовим місяцем необхідно порівняти дохід грудня 2010 року і дохід січня 2011 року. Сума підвищення заробітної плати становить 175 грн., а сума можливої індексації — 234,31 грн. (

941 грн. х 24,9 %). При розрахунку суми індексації, яку могло бути нараховано в січні 2011 року, слід застосовувати розмір прожиткового мінімуму, який діяв у січні 2011 року.

Оскільки сума підвищення заробітної плати не перевищила суму індексації, яку могло бути нараховано в цьому місяці, то січень 2011 року не можна прийняти базовим.

Індексацію заробітної плати слід продовжувати.
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити