Установлення надбавки за складність та напруженість у роботі

Редакція ББ
Бюджетна бухгалтерія Квітень, 2011/№ 15
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

УСТАНОВЛЕННЯ НАДБАВКИ ЗА СКЛАДНІСТЬ ТА НАПРУЖЕНІСТЬ У РОБОТІ

 

Алла ЛИТВИН, заступник директора Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці — начальник відділу державного регулювання заробітної плати в бюджетній сфері

 

Чи може працівнику перинатального центру одночасно бути встановлено надбавку за складність та напруженість у роботі в розмірі 50 % посадового окладу та доплату за суміщення посад у розмірі 50 % посадового окладу?

(м. Львів)

 

Питання оплати праці працівників закладів охорони здоров’я врегульовано

Умовами оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затвердженими спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308/519).

Відповідно до

п. 3.1 Умов № 308/519 суміщення професій (посад) полягає у виконанні працівником разом зі своєю основною роботою, передбаченою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою). Виконання додаткових обов’язків при суміщенні професій (посад) можливо тільки за наявності вакантної посади. Ця доплата встановлюється в розмірі до 50 % посадового окладу за основною посадою та оформляється наказом (розпорядженням) керівника.

Доплата за суміщення професій (посад) не встановлюється керівникам закладів, їх заступникам, керівникам структурних підрозділів та їх заступникам (за винятком завідувачів відділень соціальної допомоги та їх заступників, завідувачів ФАП та аптечних кіосків).

Надбавки за високі досягнення у праці, виконання особливо важливої роботи, складність, напруженість у роботі передбачено

п. 4.4 Умов № 308/519. Для їх установлення не потрібна наявність вакантної посади. Кожна з цих надбавок установлюється в межах затвердженого фонду оплати праці в розмірі до 50 % посадового окладу. Загальна сума надбавок, які може бути встановлено одному працівнику, не повинна перевищувати 50 % його посадового окладу (наприклад, працівнику може бути встановлена надбавка за високі досягнення у праці в розмірі 20 % та надбавка за складність, напруженість у роботі в розмірі 30 %).

Якщо працівнику здійснюється доплата до посадового окладу за суміщення посад (професій), йому одночасно може встановлюватися надбавка за високі досягнення у праці, або за складність, напруженість у роботі, або за виконання особливо важливої роботи. Аналогічні роз’яснення наведено в

листі Мінпраці від 05.01.2011 р. № 4/13/84-11.

Інакше кажучи, надбавка за складність та напруженість у роботі встановлюється незалежно від доплати за суміщення посад, тому обидві ці виплати може бути встановлено в максимальному розмірі.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд