Теми статей
Обрати теми

Ставки ЄСВ для лікарняних

Редакція ББ
Відповідь на запитання

СТАВКИ ЄСВ ДЛЯ ЛІКАРНЯНИХ

 

Людмила ПОЛЬОВИК, заступник директора департаменту — начальник відділу методології забезпечення платежів департаменту надходження доходів Пенсійного фонду України

 

За якими ставками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування обкладаються суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюються за рахунок роботодавців, та суми допомоги по тимчасовій непрацездатності?

(м. Харків)

 

Згідно з

абз. 2 ч. 6 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі — Закон № 2464) та п.п. 3.2.2 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 р. № 21-5 (далі — Інструкція № 21-5), для підприємств, установ, організацій, які виплачують допомогу по тимчасовій непрацездатності особам, зазначеним у п. 11 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) на суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та суми допомоги по тимчасовій непрацездатності нараховується за ставкою 33,2 %.

Згідно з ч. 12 ст. 8 Закону № 2464 та п. 3.10 Інструкції № 21-5 із сум лікарняних (як сум оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця, так і сум допомоги по тимчасовій непрацездатності) ЄСВ утримується за ставкою 2 %.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі