Теми статей
Обрати теми

Питання реалізації постанови КМУ від 11.05.2011 р. № 524

Редакція ББ
Відповідь на запитання

ПИТАННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ПОСТАНОВИ КМУ ВІД 11.05.2011 р. № 524

 

Анжела КУПЛИВАНЧУК, начальник відділу нормування і оплати праці, роботи з місцевими бюджетами та планування централізованих заходів Департаменту фінансово-ресурсного забезпечення

 

Випускника медичного університету (2011 рік випуску) направлено на роботу на посаду головного лікаря до амбулаторії, яка розташована в сільській місцевості.

Згідно з постановою КМУ від 11.05.2011 р. № 524 йому належить адресна грошова допомога в п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати.

З якого моменту виплачується така допомога — з набуття чинності постановою КМУ від 11.05.2011 р. № 524 чи з 01.01.2012 р.?

(Волинська обл.)

 

24 травня 2011 року набрала чинності

постанова КМУ «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 11.05.2011 р. № 524 (далі — постанова № 524).

Абзацом 1 п. 2 постанови № 524

встановлено, що випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями медичного та фармацевтичного профілю та уклали на строк не менше трьох років договір про роботу в закладах охорони здоров’я, що розташовані у сільській місцевості та селищах міського типу, а також про роботу в інших закладах охорони здоров’я на посадах лікарів загальної практики (сімейних лікарів), дільничних лікарів-педіатрів і лікарів-терапевтів, надається одноразова адресна грошова допомога у п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати у порядку, затвердженому МОЗ за погодженням з Мінфіном.

Наразі положення

абз. 1 п. 2 постанови № 524 не діє, оскільки порядок надання одноразової адресної допомоги не затверджено. У зв’язку з цим до прийняття такого документа можливості для реалізації права на надання грошової допомоги немає.

 

Відповідно до абз. 2 п. 2 постанови № 524 за медичними працівниками, які направляються до закладів післядипломної освіти для підвищення кваліфікації, підготовки і перепідготовки, зберігається середня заробітна плата за кожним місцем роботи згідно із законодавством.

1. Чи поширюється дія абз. 2 п. 2 постанови № 524 на середній медичний персонал?

2. Чи зберігається середня заробітна плата за всіма місцями роботи, якщо курси з підвищення кваліфікації проходять на базі коледжу?

(м. Харків)

 

1.

Абзацом 2 п. 2 постанови № 524 встановлено: за медичними і фармацевтичними працівниками державних та комунальних закладів (установ), які направляються до закладів післядипломної освіти для підвищення кваліфікації, підготовки і перепідготовки, зберігається середня заробітна плата за кожним місцем роботи згідно із законодавством.

Нагадаємо, що до медичних і фармацевтичних працівників належать особи, які допущені до медичної і фармацевтичної діяльності, тобто:

а)

професіонали з повною вищою медичною і фармацевтичною освітою;

б)

фахівці з базовою та неповною медичною освітою. Нагадаємо: згідно з Класифікатором професій ДК 003:2010, затвердженим наказом Держспоживстандарту України від 28.06.2010 р. № 327, та Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 «Охорона здоров’я», затвердженим наказом МОЗ від 29.03.2002 р. № 117, до них належать:

— молодші спеціалісти, що здобули неповну вищу медичну освіту, яку забезпечують училища, технікуми, віднесені до вищих закладів освіти I рівня акредитації;

— бакалаври, що здобули базову вищу медичну освіту, яку забезпечують коледжі та інші вищі заклади освіти II рівня акредитації (

ст. 43 Закону України «Про освіту» 23.05.91 р. № 1060-XII (далі — Закон № 1060) і ст. 6, 7, 8 Закону України «Про вищу освіту» від 17.01.2002 р. № 2984-III).

Крім того, до медичної діяльності на посадах лікарів та середнього медичного персоналу допускаються особи з повною вищою та неповною вищою (немедичною) освітою, які передбачені

наказом МОЗ від 25.12.92 р. № 195 (далі — наказ № 195), а саме:

 — професіонали за спеціальностями «Біологія», «Фармація», «Хімія», «Хімія-фармація», «Біохімія», які пройшли спеціальну підготовку і отримали звання лікаря-спеціаліста з конкретної лікарської спеціальності або мають сертифікат, що дає право обіймати посаду лікаря-спеціаліста, та можуть працювати на посадах лікарів-лаборантів, у тому числі на посаді завідувача лабораторії (

п. 8 розд. ІІ наказу № 195 та примітка до нього);

— фахівці, які закінчили вищий або середній спеціальний навчальні заклади, здобули фізкультурну освіту та можуть працювати на посадах інструкторів з лікувальної фізкультури та сестер медичних з масажу (

п. 11 розд. ІІІ наказу № 195);

— фахівці, які закінчили середній спеціальний навчальний заклад за спеціальністю «Лаборантська справа» (техніки-хіміки) та можуть працювати на посадах лаборантів санітарно-профілактичних закладів (

п. 8 розд. ІІІ наказу № 195);

— фахівці, які закінчили рентгенівський або медичний електротехнічний технікум за спеціальністю «рентгенотехнік» та можуть працювати на посадах рентгенолаборантів (

п. 9 розд. ІІІ наказу № 195);

— фахівці, які закінчили медико-біологічний факультет вищих навчальних закладів, здобули вищу освіту за спеціальностями «Біофізика», «Кібернетика» і «Біохімія», були зараховані на лікарські посади в заклади охорони здоров’я до 01.04.95 р. згідно з вимогами

наказу № 195 і зберігають право на подальшу роботу на лікарських посадах тих самих найменувань.

Крім того, для працівників, яких було зараховано до 01.01.93 р. на посади середніх медичних працівників в заклади охорони здоров’я згідно з вимогами

наказів МОЗ СРСР від 09.09.64 р. № 496 (додаток 3), від 21.10.74 р. № 990 та від 13.07.89 р. № 418, збережено право роботи на цих посадах. До таких працівників належать особи, які закінчили річні курси з підготовки медичних сестер для дитячих ясел та допущені до роботи на посадах постових сестер медичних у будинках дитини, дієтичних сестер на молочних кухнях, медичних сестер у поліклініках (поліклінічних відділеннях) з обслуговування дітей дошкільних установ, інструкторів-дезінфекторів. У подальшому зарахування на ці посади можливе лише за умови набуття відповідної медичної освіти (п. 1 примітки до розд. ІІІ наказу № 195).

Таким чином, дія

абз. 2 п. 2 постанови КМУ № 524 поширюється також на середній медичний персонал.

На професіоналів з вищою немедичною освітою, допущених до медичної діяльності

, перелік спеціальностей яких затверджено наказом МОЗ від 12.08.2009 р. № 588, дія абз. 2 п. 2 постанови № 524 не поширюється. У разі направлення таких працівників на курси підвищення кваліфікації за ними зберігається середня заробітна плата тільки за основним місцем роботи.

2.

Згідно зі ст. 75 Основ законодавства України про охорону здоров’я від 19.11.92 р. № 2801-XII підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації медичних і фармацевтичних працівників здійснюються відповідними середніми спеціальними та вищими навчальними і науковими закладами, закладами підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів, а також через інтернатуру, клінічну ординатуру, аспірантуру і докторантуру згідно із законодавством про освіту.

Частиною 1 ст. 48 Закону № 1060

установлено, що до закладів післядипломної освіти належать:

— академії, інститути (центри) підвищення кваліфікації, перепідготовки, удосконалення, навчально-курсові комбінати;

— підрозділи вищих навчальних закладів (філії, факультети, відділення та інші);

— професійно-технічні навчальні заклади;

— науково-методичні центри професійно-технічної освіти;

— відповідні підрозділи в організаціях та на підприємствах.

Таким чином, середня заробітна плата за всіма місцями роботи зберігається за медичними і фармацевтичними працівниками, направленими до закладів післядипломної освіти для підвищення кваліфікації, підготовки і перепідготовки, перелік яких установлено ч. 1 ст. 48 Закону № 1060.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі